Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dura tatile kalka

Bayram tatili için İstanbul'dan yola çıkan sürücüler, İzmit'e 10 saatte ulaşabildi. Çanakkale Boğazı'ndan feribotla geçmek isteyen tatilciler 12 kilometrelik kuyruğa takılırken, sınır kapılarında da yoğunluk vardı

Giriş Tarihi: 27.7.2014
Bayram ve hafta sonuyla birlikte 5 günü bulan tatili fırsat bilip yola çıkan vatandaşlar özellikle İstanbul - Bolu arasında trafik yoğunluğu nedeniyle zor anlar yaşadı. İstanbul'dan cuma akşamı yola çıkan tatilciler yoğun trafik nedeniyle İzmit'e 10 saatte gidebildi. Bolu Dağı'ndan Gerede bağlantı yoluna kadar 10 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Trafik durma noktasına geldi, zor anlar yaşayan vatandaşlar araçlardan ve otobüslerden inip yol kenarlarında trafiğin açılmasını bekledi. Bazı vatandaşlar ise kilometrelerce uzanan kuyruk fotoğraflarını çekip, sosyal medyada paylaştı. Otoyolun İzmit-Adapazarı kesiminde uzun araç kuyrukları oluştu. Araç yoğunluğu nedeniyle trafik kazaları yaşandı. Yoğunluk dün de sürdü. Gerede-Karadeniz bağlantı yolunda yoğunluk nedeniyle otoyolda 17 kilometrelik kuyruk oluştu. İstanbul ve Kocaeli'nden Ankara istikametine giden sürücüler, öğle saatlerinde TEM'in kalabalık olduğunu düşünerek D-100 Karayolunu kullandı. Bu da D-100 Karayolu'nda uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu. Yalova-İzmit karayolunda 12 kilometrelik araç kuyruğu meydana geldi.

SEFERLER ARTIRILDI AMA...

Tatilciler Çanakkale'deki feribot iskelelerinde de yoğunluk oluşturdu. İstanbul, Tekirdağ, Edirne ve Marmara bölgesindeki diğer noktalardan gelerek Çanakkale Boğazı'nı geçmek isteyen tatilciler, Eceabat ilçesindeki planlama noktasında uzun süre bekledi. Araç kuyruğu Eceabat ilçe merkezinden 12 kilometre uzaklıktaki Bigalı Kalesi mevkisine kadar ulaştı. Tekirdağ'dan Avşa, Bandırma ve Marmara Adası'na gitmek isteyen tatilciler limanda iki kilometrelik kuyruk oluşturdu. Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunan Eskihisar Vapur İskelesi'nde de 2 kilometrelik araç kuyrukları oluştu. Artan talep üzerine İDO, Yenikapı-Bandırma sefer sayısını 4'ten 11'e çıkardı. Bilet bulamayanlar ise Yalova ya da Mudanya üzerinden gitmeyi tercih etti. Bayramı yurtdışında geçirmek isteyen vatandaşlar ise Dereköy Sınır Kapısı'nda uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşlar yere kilim serip, semaverde yaptıkları çayları içerek sıra bekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dura tatile kalka
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN