Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit madencinin evinde buruk bayram

Giriş Tarihi: 30.7.2014 10:42

Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs Salı günü meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden Kırkağaçlı maden işçisi İsmail Coşkun'un evinde bayram buruk bir şekilde kutlandı.

Maden kazasında hayatını kaybeden İsmail Coşkun'un evinde bayram buruk geçiyor. Çocukları 15 aylık Halil Mert ve 1.5 aylık İsmail Berkay ile yapayalnız kaldığını söyleyen Hüsniye Coşkun, 'Bundan sonra paranda olsa, ananda babanda olsa, iki tane evladında olsa da İsmail'in acısı dinmiyor. Keşke o hiçbir şeyim olmasaydı da İsmail'im yanımda olsaydı' diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Maden faciasından kısa bir süre önce mağazalarda çocuk kıyafetleri bakıp, 'Bayram geldiğinde bunları çocuklarımıza alırız' diye eşi ile birlikte hayal kurduklarını anlatan Hüsniye Coşkun, en sevdikleri şarkıyı eşi için söyledi. Hüsniye Coşkun, 'Onsuz geçen ilk bayramımız. Arife günü ve bayram günü çok zorlandık. Hep bir burukluk, hep bir acı, hep bir yokluk. Hayallerimiz vardı. O gün ben hamileydim. Soma'da bir dükkana girmiştik. Kıyafetlere bakıp bunu evlatlarımıza alırız demiştik ama olmadı. Dün bayramı onun mezarı başında geçirdik. İçimden bir ses uyanda kalk İsmail dedi. Olması çok zor, dönmesini bekliyorum ama gelecek bir yerde değil. Alışamadım öldüğüne. Hala içimde hep içimde bir umudum var dönecek diye. Mezarına gidiyorum ama anlamsız geliyor' diye konuştu.

Eşiyle en sevdikleri şarkı olan Hande Yener'in 'Acı Veriyor' isimli şarkısını söyleyen Hüsniye Coşkun, 'Ben bazen hayal ederdim hep ben öleceğim diye. Ama ölen kişi o oldu. Keşke onun yerine ben ölseydim de bu durumu çekmeseydim. Unutması, acının dinmesi çok zor. Hiçbir şeyim olmasaydı da sadece İsmail'im yanımda olsaydı. Sevgi başka bir şey. Ben babamı da kaybettim ama İsmail'in acısı daha büyük. Evlatlarım büyünce soracak babam nerede diye, söylemesi çok zor olacak' diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit madencinin evinde buruk bayram
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN