Mahalle girişinde ki kaçaklar 4 sene sonra yıkılıyor

Giriş Tarihi: 31.7.2014 22:00 Güncelleme Tarihi: 31.7.2014 22:02
9 Şubat 2010 da yıkımına karar verilen kaçak olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesince rapor edilen Alkent 2000 Mahallesi girişlerinde ki kaçaklar nihayet 4 sene sonra Ramazan bayramı sonunda yıkılacak.

Yıkım maille MAHALLE sakinlerine, kendine site yönetimi diyenlerce aşağıda ki maille haber verildi. İşte o mail:

" İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğünün 01.03.2010 tarihli yazısı gereğince 16.03.2010 tarihinde yapılan tebliğe göre, Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca Bulvarı girişinde ki KAÇAK betonarme bekçi kulübeleri ve kemer inşaatın kamu yolu üzerinde olması ve şikayet edilmesi sebebiyle üç gün içinde yıkılması istenmişdi.

Yapılan tebliğ üzerine; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına yürütmenin durdurulması talepli dava açılmıştı. İstanbul 7.İdare Mahkemesinde açılan davanın reddine karar verilmişti.

Bugüne kadar ki süreçte Büyükşehir Belediyesi yapının yıkılması hakkında birkaç defa tebliğde bulunmuştur. En son 02.07.2014 tarihinde yapılan tebliğde; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı encümeninin almış olduğu 14.05.2014 tarihli kararı doğrultusunda, söz konusu yapıyı tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yıkmanız gerekmekte olup; aksi taktirde yıkım işleminin belediye ekiplerince yapılacağı masrafların siteden tahsil edileceği belirtildi.

Bu tebliğ üzerine Yönetim Kurulu'nun Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı görüşmede; Encümen kararı gereği yapının yıkılması gerektiği bu konuda kurum olarak yapabilecekleri herhangi bir şeyin kalmadığını ifade etmişlerdir.
Yönetim Kurulu olarak üzülerek belirtmemiz gerekir ki betonarme kemer bayramdan sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılacaktır. Yönetim Kurulu olarak tüm çabalarımıza rağmen yapılabilecek bir şey kalmamıştır. "
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalle girişinde ki kaçaklar 4 sene sonra yıkılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN