Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7 ayda bin 51 yangın

Giriş Tarihi: 1.8.2014 15:18

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 1 Ocak tarihinden bu yana yurt genelinde toplamda bin 51 yangın meydana geldiğini söyleyerek, 'Bu yangınlarda bin 182 hektar alan zarar gördü, bu da Akdeniz ülkeleri içinde çok çok düşük bir miktar' dedi.

Bakan Eroğlu, bayramlaşma ziyaretleri kapsamında geldiği memleketi Afyonkarahisar'da, Sinanpaşa İlçe Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen bayramlaşma törenine katıldı. Gerçekleştirilen törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, bir basın mensubunun, 'Ülkemiz 1 Ocak tan bu yanan kaç tane orman yangını meydana geldi, bu yangınlarda ne kadarlık bir alan zarar gördü ve geçen yıla göre bu sene yılın aynı döneminde durum nedir?' sorusunu yanıtlayarak şunları söyledi:

'Allaha şükür bu sene geçen seneye, eski yıllara göre daha az yangın oldu. Ben burada vatandaşlarımızın hassasiyetine teşekkür etmek istiyorum. Geçen yıl aynı tarihlerde bugüne kadar bin 566 adet yangın çıktı. 5 bin 654 hektar zarar gördü. Ama bu sene çok daha düşük. Belki Akdeniz ülkeleri içinde çok çok düşük bir miktar, ihmal edilecek miktar. 1 Ocak tarihinden bugüne kadar bin 51 adet yangın çıktı. Bin 182 hektar alan zarar gördü. O da çok düşük bir miktar. Yani geçen senenin aynı dönemine göre 5'te 1'i kadar yangın çıktı. 5'te 1 kadar alan yandı'

Antalya OLİMPOS'TAKİ YANGININ ARDINDAN AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI BAŞLADI

Bakan Eroğlu, ayrıca Antalya Olimpos'taki yangının ardından ağaçlandırma çalışması başladığını belirterek, 'Antalya'daki yerle ilgili arazi çalınmaları başladı. Ağaçlandıracağız. O alanda 1 santimetrekaresini bile başka amaçla veremeyiz. Kışın da Eylül-Ekim ayından itibaren ağaçlandırma yapılacak' dedi.

'EN AZINDAN BUNLARI HATIRLAMASI LAZIM YAHUDİNİN'

Basın mensuplarının soruları üzerine İsrail'in Gazze saldırısındaki artan ölü sayısı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Eroğlu, 'Çok büyük acı, ızdırap duyuyoruz. İsrail'i lanetliyorum. İsrail bu zulümle kanda boğulacaktır. İsrail geçmişte İspanya'da, Avrupa Hitler döneminde zulme uğradıklarını söylemişlerdi. Mesela İspanya'da zulme uğradıkları zaman 520 yıl önce Osmanlı Devleti onlara elini uzattı, onları zulümden kurtardı. En azından bunları hatırlaması lazım Yahudinin. Dolayısıyla hakikaten büyük bir zulüm büyük bir mezalim. Benim de şaşırdığım şu Türkiye dışında bütün dünya seyirci kalıyor bu Yahudi zulmüne. Ama burada özellikle Musevilerden ziyade, İsrail'de yaşayanlardan ziyade yöneticileri zalim. En azından İsrail'de yaşayan insanların da yöneticilerinin yaptığı bu zulme karşı çıkması gerekir. ABD sessiz, Rusya sessiz, Avrupa Birliği (AB) sessiz. Bu kadar sessiz olmak yakışmıyor. Sadece Türkiye'nin sesi çıkıyor. Onlar şehittir. Şehitlik makamına eriştiler. Ama hem bu dünyada hem öbür dünyada zalimler bunun cezasını çekecektir' dedi.

Bakan Eroğlu, buranın ardından programına İscehisar ilçesi ile devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 ayda bin 51 yangın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN