Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski basketçinin kızını 'evlenmek için' kaçırdı

Galatasaraylı eski basketçi Haşim Murat Yurdakul'un kızı Çanakkale'de kaçırıldı. "Kaçırarak evlenme" alışkanlığının olduğu bölgede çiftçi C.T.'nin alıkoyduğu genç kız, dün gece yarısı jandarma operasyonuyla bulundu. C.T. gözaltına alındı

Galatasaray Basketbol Takımı'nın eski oyuncusu Haşim Murat Yurdakul'un kızı Ege Yurdakul, tatil yaptığı Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesinde zorla kaçırıldı. 2 gün haber alınamayan genç kız, dün akşam Jandarmanın operasyonuyla Bayramiç beldesinde tutulduğu bir evde bulundu. Kızı kaçıran C.T. gözaltına alındı. Kızının bulunduğu haberini alan baba Yurdakul ise "Buralarda 'kaçır evlen' alışkanlığı var. Ama çok şükür kızıma kavuştum" dedi.

YAZLIKTA TATİLDEYDİ

Galatasaray Basketbol Takımı'nın eski oyuncusu Haşim Murat Yurdakul ve Gamze Yurdakul'un 17 yaşındaki kızları Ege Yurdakul, Geyikli beldesindeki yazlıklarında tatil yapıyordu. Genç kız 2 gün önce beldedeki iskelede arkadaşlarıyla uzun süre oturdu. Daha sonra saat 22.00 sıralarında evine gitmek üzere ayrılan genç kızdan bir daha haber alınamadı. Baba Haşim Murat Yurdakul durumu jandarmaya bildirdi. Kızını beldede çiftçilik yapan C.T. adlı gencin kaçırdığını söyleyen Yurdakul, "Kızımın telefonu dahil tüm eşyaları evde. Kendi rızası ile kaçmış olamaz. Kaçıran kişinin kim olduğunu biliyoruz. Bu kişi kızımın etrafında sıkça görülmüş. Kaçıran kişi burada yaşayan ve çiftçilik yapan C.T. adlı genç. Böyle yerlerde 'kaçır, evlen' alışkanlığı var. Kaçıran C.T.'nin ağabeyi yakalandı. Karakolda her şeyi itiraf etti. Ancak kardeşinin ve kızımın nerede olduğunu söylemiyor" dedi.

DÜN GECE BULUNDU

Baba Yurdakul işin peşini bırakmayacağı açıklamasını yaparken genç kız Jandarmanın sıkı takibi sonucunda dün gece yarısı bulundu. Çanakkale'nin Bayramiç beldesindeki bir evde kendisini kaçıran C.T. tarafından tutulduğu tespit edilen Ege Yurdakul Jandarmanın operasyonuyla kurtarıldı. Aynı evde yakalanan C.T. ise gözaltına alındı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski basketçinin kızını 'evlenmek için' kaçırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN