Hayvanları krematoryumda yakmışlar

Giriş Tarihi: 3.8.2014

Eski Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Akaydın döneminde barınakta yaşanan hayvan ölümlerinin örtbas edilmesi için krematoryum cihazı alındığı ve ölen hayvanların yakılarak imha edildiği ortaya çıktı

SABAH'IN önceki gün Türkiye gündemine taşıdığı Antalya'da yaşanan hayvan katliamı, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen bir eylemle protesto edildi. Eylemi düzenleyen Türkiye Hayvan Hakları Koruma Derneği Antalya Şube Başkanı Sevda Kıraç, akıllara durgunluk veren bir bilgiyi daha paylaştı. Eski Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın döneminde Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Barınağında ölen yaklaşık 3 bin 500 hayvanın yakılarak imha edildiğini söyleyen Kıraç, yakma işlemi için barınağa bir krematoryum cihazı alındığını belirtti.

EN BÜYÜK KATLİAM

Tarihin en büyük hayvan katliamlarından birinin Antalya'da yaşandığına dikkat çeken Kıraç, "2009-2014 yılları arasında yaklaşık 4 bin kedi ve köpek Büyükşehir Belediyesi'nin sahipsiz hayvan barınağında ölmüş ve öldürülmüştür. Resmi rakamlara göre bin kedi ve köpek çeşitli bahaneler ile uyutulmuş yani katledilmiştir" dedi. Normal şartlar altında bir barınakta bu kadar hayvan ölümünün gerçekleşmesinin mümkün olmadığını aktaran Kıraç, 4 hayvanın barınacağı kafeslere 20 köpeğin koyulduğunu söyledi. Sağlıksız şartlar nedeniyle hayvan ölümlerinin artmaya başladığını ve Akaydın yönetiminin artan kedi-köpek ölümlerini gizlemek için Türkiye'nin ilk hayvan morgunu kurduğunu belirten Kıraç, "Gidenler görecektir, barınağa ölen hayvanları yakmak için bir de krematoryum getirilmiştir. Binlerce hayvanın ölümüne neden olanlar kendi ayıplarını örtmek için krematoryum cihazı almışlardır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvanları krematoryumda yakmışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN