10 günlük su geldi

İstanbul'da etkili olan yağış, barajlara 10 günlük su bıraktı. Alibeyköy'de metrekareye 61, Ömerli'de 25 kilogram su düştü

Giriş Tarihi: 4.8.2014
İstanbul'da önceki gün etkili olan sağanak yağış, barajlara 10 günlük su bıraktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi önceki gün etkili olan yağışın Büyükçekmece, Avcılar, Küçükçekmece'de geliştiğini duyurdu. Şiddetli yağışlar, Ömerli barajında metrekareye 25 kilogram su bırakırken, Darlık'a 10, Elmalı'ya 17, Terkos'a 15, Alibeyköy'e 61, Çekmece'ye 3, Sazlıdere'ye 5, Yeşilçay'a 73 ve Melen'e 4 kilogram yağış düştü. Son yağışların, İstanbul'un 10 günlük su ihtiyacını karşıladığı açıklandı.

AVRUPA DA SELE TESLİM
Yağışlar Avrupa ve Balkanlar'da da etkili oldu. Bulgaristan'ın kuzeybatısındaki Miziya'da aşırı yağışlar Skıt nehrinin taşmasına neden oldu. 500 kişinin tahliye edildiği bölgede onlarca bina yıkıldı. İtalya'nın kuzeyinde aşırı yağışların neden olduğu sel felaketinde de 4 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin çamur altında kaldığı bildirildi. Diğer taraftan Sudan'da meydana gelen sel felaketinde de 18 kişi hayatını kaybetti. Selde 3 binden fazla ev yıkıldı. 6 bin konut ise zarar gördü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 günlük su geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN