Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otogar'da 'özel araç' krizi

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde özel araçların şehirlerarası otobüslerin kullandığı peronlara girmesinin büyük sıkıntı oluşturduğunu öne süren Çerkezköy otobüs işletmecileri, sorunun bir an önce giderilmesi için gereken yaptırımların uygulamasını talep etti.

Giriş Tarihi: 5.8.2014 10:24
Çerkezköy Şehirlerarsı Otobüs Terminali'nde faaliyet gösteren seyahat firmaları yetkilileri, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay'ın sorunu bir an önce çözümlemesini istedi. Terminalin yan taraflarında ve ön kısmında özel araçlar için park yeri olmasına rağmen, özel araçların otobüs peronlarının bulunduğu yerlere park ettiğine dikkat çeken yetkililer, "Bu durum trafiği büyük ölçüde engelliyor. Ayrıca otobüslerimiz, yoğunluk yaşanan günlerde peronlarından güçlükle çıkabiliyor. Bu nedenle Belediye Başkanımız Vahap Akay'ın bu konuda gerekeni yaparak sorunu çözümlemesini bekliyoruz" diye konuştu.

Çerkezköy'ün artık eski Çerkezköy olmadığına vurgu yapan seyahat firması yetkilileri, "Çerkezköy şu anda 150 bini aşan bir nüfusa sahip. Üstelik bir sanayi kentidir. Bu nedenle otobüs terminalimizin de bölgemizde örnek bir terminal olması gerekmektedir. Hiçbir yerde otobüslerin kalkış yaptığı peronların bulunduğu alana özel araçlar park etmiyor, edemiyor ve ettirilmiyor. Burada bir olumsuzluk yaşandığında kim sorumlu olacak. Şimdiden önlem alınmaz ise bir daha önüne zor geçilir. Otogar polisi de bu sıkıntının giderilmesini sağlayabilir. Fakat şu ana kadar polis de bu yönde bir uygulama yapmadı. Ayrıca burada gece gündüz yani 24 saat nöbet tutacak en az üç kişi olması gerekmektedir. Gün içinde de otogar zabıtası otogarın dört bir yanını kontrol ederek üzerine düşen görevi yapmalıdır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otogar'da 'özel araç' krizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN