Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fenerbahçe'de motor çılgınlığı

Emre Belözoğlu'nun özel yapım motosikletinde oğlunun ismi ve nazar duası; Mehmet Topal'ınkinde ise forma numarası "5" ve lakabı olan "örümcek"in ağları dikkat çekiyor

Giriş Tarihi: 11.8.2014
Son dönemlerde dünyaca ünlü futbolcuların tutkusu haline gelen "custom" (özel yapım) motosiklet hastalığına Fenerbahçe futbol takımının başarılı oyuncuları Volkan Demirel, Mehmet Topal ve Emre Belözoğlu da katıldı. Bu akımın dünyadaki öncüleri ise Manchester United'ın yıldız futbolcusu Wayne Rooney ve David Beckham. Rooney, motosikletine kendi maç görüntülerini ve özel fotoğraflarını işletirken Beckham ise nostaljik çizgilerden oluşan bir motosiklet yaptırtmış. Son yıllarda dünyaca ünlü futbolcuların başlattığı özel yapım motosiklet akımına Türkiye'den de Fenerbahçeli futbolcular Volkan Demirel, Emre Belözoğlu ve Mehmet Topal katıldı. Dünyanın en pahalı motosikletlerini tamamen kişiye özel olarak hazırlayan Tarhan Telli'ye ilk siparişi Fenerbahçe'nin ve Milli Takım'ın kalecisi Volkan Demirel verdi. Kendi kilo, boy ve kol uzunluğuna göre özel olarak TT Custom tarafından hazırlanan Volkan Demirel'in turuncu ve siyah renklerde olan motosikletini gören Emre Belözoğlu ve Mehmet Topal da kendilerine özel ve dünyada eşi benzeri olmayan motosikletlerden yaptırdı.

OĞLUNUN İSMİNİ YAZDI
Emre Belözoğlu'nun özel yapım motosikletinin depo kısmında oğlu Ömer Akif'in ismi ve nazar duası bulunuyor. Emre Belözoğlu'nun boyuna göre hazırlanan ve yerden yüksekliği ona göre tasarlanan motosikletinin deposunun yanlarında minyatür sanatçısı Hasan Kale tarafından özel olarak çizilen ve motosiklete işlenen Belözoğlu'nun unutamadığı maçlardan görüntüleri ve resimleri bulunuyor. Belözoğlu'nun bordo-siyah özel yapım motosikletinin en önemli detayı ise oğlunun ismi ve nazar duası...

'ÖRÜMCEK' TOPAL!
Bir diğer başarılı futbolcu Mehmet Topal'ın motosikleti ise tam bir custom. Topal'ın kol ve bacak boyunun uzunluğu sebebi ile ona özel olarak hazırlanan gidon ve sele boyunun yanı sıra deponun üzerine Topal'ın forma numarası olan "5" ve lakabı olan "örümcek"in ağları çizildi. Yine motosikletin arka çamurluğunda da Topal'ın eşi Selda Topal'ın adının baş harfi olan " S" harfi bulunuyor.

HER İSTEYENE YOK!
"Dünyanın en pahalı custom (özel yapım) motosikletlerini biz yapıyoruz" diyen firmanın sahibi Tarhan Telli, bu motosikletlerin belli bir fiyatı olmadığını söyledi. Telli, uçsuz bucaksız bir hayal gücüne göre dizayn edildiği için motosikletlerin ücretinin çok değişken olduğunu; bu yüzden fiyatlarının müşterilerinin istekleri doğrultusunda değişiklik gösterdiğini kaydetti. Telli, isteyen herkese motosiklet yapmadıklarını da söylerken "Bize gelen müşteriler arasında seçim yapıyoruz, her isteyene motosiklet yapmıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe'de motor çılgınlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN