Kıskandıran dostluk

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde bir çaycı ile güvercinin dostluğunu görenler gözlerine inanamıyor. Sahibiyle birlikte çay servisine çıkan Rıfkı, kısa sürede mahallelinin sevgilisi oldu.

Giriş Tarihi: 13.8.2014 12:09 Güncelleme Tarihi: 13.8.2014 15:46
Lüleburgaz Yeni Mahallesi, Fatih Caddesi'nde Baran Çay Evi'nin işletmeciliğini yapan Ramazan Güneş, sokakta arkadaşlarıyla sohbet ederken başının üstüne konan güvercin ile dost oldu. Güvercinin yanından bir dakika olsun ayrılmadığını söyleyen Güneş, Rıfkı ismini verdiği kuşun mahallenin sevgilisi olduğunu söyledi.

Yabani bir hayvan olan güvercinin kendisine olan sevgisine anlam veremediğini ifade eden Güneş, Rıfkı ismini verdiği güvercini çay evinde beslediğini ve güvercinle birlikte çay servisine çıktıklarını belirtti.

Güneş, "8 Ağustos Cuma günü, arkadaşlarımla birlikte çay ocağının önünde oturuyorduk. Sohbet ederken birden başımın üstünde bir kuş tünedi. Neye uğradığımı şaşırdım. Güvercini kendimden uzaklaştırmaya çalıştım ancak bir türlü yanımdan ayrılmadı. Ben de o günden sonra güvercini çay ocağımda beslemeye başladım. Yabani olarak bilinen güvercinin bu kadar evcil olması beni şaşırttı. Yanımdan bir dakika olsun ayrılmıyor. O beni çok sevdi ben de onu çok sevdim" dedi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!"BİRLİKTE ÇAY SERVİSİNE ÇIKIYORUZ"


Güneş, "Çay ocağında beslediğim Rıfkı, günün çoğunluğunu içeride geçiriyor. Canı sıkılınca omzuma atlayıp birlikte çay servisine çıkıyoruz. Mahalle halkı da onu çok sevdi. Bir anda mahallenin sevgilisi oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıskandıran dostluk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN