Güvenlik kamerasına baka baka hırsızlık

Yenibosna’da bir telefon bayiine giren pişkin hırsız güvenlik kameralarına baka baka 2 bin liralık cep telefonunu çalarak kayıplara karıştı.

Giriş Tarihi: 14.8.2014 11:49
Olay, Bahçelievler Yenibosna'da ki bir telefon bayiinde meydana geldi.Edinilen bilgiye göre, dükkana müşteri kılığında gelen hırsız, tezgahtardan piyasa değeri yaklaşık 2 bin lira olan telefonu istedi. Bu sırada elinde başka bir telefon daha olan hırsız tezgahtarı oyalamaya başladı.

Tezgahtarın dalgınlığından yararlanan hırsız, eline aldığı telefonu diğer elinin avucuna alarak sakladı. İş yerinde bulunan kameraları fark eden hırsız bir süre kameralara baktı. Bu sırada sürekli soru soran ve tezgahtardan başka telefonlar isteyen şahıs işyerine başka bir müşterinin gelmesinden yararlanarak dışarı çıkıp kayıplara karıştı. Yaşanan bu anlar ise işyerinde bulunan güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Güvenlik kameralarına yansıya görüntülerde dükkana gelen hırsızın tezgahtardan istediği telefonu bir yandan incelerken, bir yandan da telefonla konuşuyormuş gibi yaptığı görülüyor. Hırsız, bir anlık dalgınlıktan yararlanarak telefonu diğer elinin avucuna alarak saklıyor. Güvenlik kameralarına bir süre bakan hırsız, işyerine başka müşterinin gelmesinden yaralanarak telefonla konuşur gibi yapıp işyerinden çıkıyor.

İŞTE O ANLAR!"DIŞARIDA GÖRSEN BEYEFENDİ DERSİNİZ"

Hırsızın düzgün kıyafeti nedeni ile herhangi bir şüphe duymadığını ifade eden iş yeri sahibi Semih Alim "İyi giyimli bir vatandaş gelmiş dükkana ve arkadaşa telefonu çıkartmasını söylemiş arkadaşta telefonu veriyor ancak adamda unutuyor. Bu sırada adam başka telefon istiyor ve diğer telefonu el çabukluğuyla götürüyor. Vatandaş iyi giyimli dışarıda görsen beyefendi dersiniz ancak böyle bir şey yaptı. Bu vatandaş burada bulunan kameraları görmesine rağmen bunu gerçekleştiriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güvenlik kamerasına baka baka hırsızlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN