Dava ettiği komşu bıçakla saldırdı

Giriş Tarihi: 16.8.2014

Apartmanın yenilenmesi konusunda uzlaşmayı reddeden komşusunu tüm mal sahipleri adına mahkemeye veren avukat, bıçaklı saldırıya uğradı. Elif Akkoyunlu koruma talep etti

İstanbul Üsküdar'da avukat Elif Akkoyunlu, oturduğu apartmanın müteahhitde verilmesi konusunda anlaşmazlık yaşadığı komşusunun saldırısına uğradı. Şüpheli O.S.O.'nun bıçakla yaraladığı avukat, Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde tedaviye alındı. 6 yıllık avukat Akkoyunlu, babasına ait Nuh Kuyusu Caddesi'ndeki 4 katlı Cepeci Apartmanı'nın bir katını avukatlık ofisi, bir katını da ev olarak kullanıyordu. Diğer dairelerdeki komşularıyla birlikte yaklaşık 60 yıllık Rum evi olan apartmanlarını yenileme kararı aldılar. Ancak O.S.O. adlı komşu apartmanın yenilenmesi için başka bir müteahhide verilmesine karşı çıkarak "Ben yaptırabilirim" dedi. Bunun üzerine Akkoyunlu, O.S.O.'ya mal sahipleri adına dava açtı.

'KORUMA KARARI ÇIKMADI'
O.S.O. hakkındaki şikayetin ardından saldırıların başladığını öne süren Akkoyunlu "Otoparkta defalarca aracımı sıkıştırdı. Beslediğim hayvanların mama kaplarına saldırdı. En son da arabamın sileceklerini kırmıştı. 7 Ağustos günü saldırdı, kaçtım. Bu sırada başka bir komşumuzu dövdü. Ben sokaktaki bir dükkana sığındım. Elime bu dükkanda bir bıçak geçti. Kendimi korumaya çalışıyordum. Geldi, elimden bıçağı aldı. Sağ parmaklarımdaki tendolar kesildi. Ameliyat oldum" dedi. Gündüz vakti İstanbul'un göbeğinde saldırıya uğradığını belirten Akkoyunlu, "Şikayetçi oldum. Bir gece gözaltında kaldı. Kendime koruma talep ettim. Henüz bir koruma kararı bana tebliğ edilmedi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dava ettiği komşu bıçakla saldırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN