Bir çocuk gelin de Edirne'den

Giriş Tarihi: 19.8.2014 10:49

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki Kader S, 6 yıl önce kendisinden 13 yaş büyük 27 yaşındaki Hüseyin S. ile evlendirildi.

Kader S'den 2 çocuk sahibi olan Hüseyin S'ye evlilikten 6 yıl sonra 11 sene 8 ay, babası Yalçın S'ye ise 6 yıl 4 ay hapis cezası kararı çıktı.
İddiaya göre, Uzunköprü'de yaşayan 14 yaşındaki Kader S. ile 27 yaşındaki Hüseyin S. 2008 yılında evlenerek dünya evine girdi. Çocuk gelin Kader S, baba ocağından davullu zurnalı düğün ile damat Hüseyin S'nın evine uğurlandı. Düğünün ardından Kader'in annesi, eşi Hüseyin S'den ayrılmasını isteyerek, 'eğer ayrılmazsan polise gidip seni zorla kaçırdıklarını söyleyip suç duyurusunda bulunacağım' dediği iddia edildi. Çocuk gelin Kader de eşini çok sevdiğini söyleyerek eşinden ayrılmayacağını söyledi.

Bunun üzerine Kader S'nin annesi Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek suç duyurusunda bulundu. Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, damat Hüseyin'i tutuklayıp Uzunköprü Cumhuriyet Başsavcılığına sevk etti. Mahkeme kararı ile Hüseyin S, 3 ay hapis cezası yattıktan sonra serbest kaldı.

Hapisten çıktıktan sonra Kader ve Hüseyin'in S. çiftinin 2 çocukları oldu. Evliliğin üzerinden 6 yıl geçtikten sonra aileye mahkemeden hapis kararı çıktığı belgesi geldi. Çıkan hapis kararında damat Hüseyin'e 11 sene 8 ay, damadın babası Yalçın S'ye ise 6 yıl 4 ay hapis cezası verildiği belirtildi.

"BEN BABASIZ BÜYÜDÜM ÇOCUKLARIM BÜYÜMESİN"

Kendisinin babasız büyüdüğünü belirten 14 yaşındaki çocuk gelin Kader S, "Annem beni eşimden ayırıp başka birinle evlendirmek istedi. Ben de eşimden boşanmayınca eşimden şikayetçi oldu. Şimdi benim eşim 11 sene 8 ay hapis yatacak. Yazık günah değil mi? Bizim 4 ve 5 yaşlarında 2 tane çocuğumuz var. Ben babasız büyüdüm, babasızlığın ne demek olduğunu iyi biliyorum en azından benim çocuklarım babasız büyümesin. Ben şuanda 21 yaşındayım kocam hapse girdiği zaman ben iki çocuğumla ne yaparım" dedi.

"BEN BABAMI ÇOK ÖZLERİM"

Annesi Kader'in kendisini sevmeye başladığında ağlamaya başlayan 5 yaşındaki Esma S, "Ben babamı çok seviyorum. Babamı çok özlerim ne olur babamız hapse atmasınlar" ifadelerini kaydetti.

Damadın annesi ise, "Buradan herkese sesleniyorum ne olur küçük yaşta evlendirmeyin. Biz bunun acısını çok çektik başkaları da çekmesin" dedi. Tutuklama kararı çıkan Hüseyin S'nin yakın bir zamanda hapse girmesi bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir çocuk gelin de Edirne'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN