Havalar nasıl olacak?

Hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, doğu kesimlerse ise 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor. İstanbul, Ankara ve İzmir'de havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 20.8.2014 07:21 Güncelleme Tarihi: 20.8.2014 09:40
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Kastamonu, Sinop, Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, doğu kesimlerse ise 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile doğu ve güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt) ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda (Van, Hakkari, Şırnak) güney yönlerden esecek kuvvetli rüzgarla birlikte toz taşınımı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde yer yer parçalı bulutlu.(31)
ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (31)
İZMİR: Az bulutlu ve açık. (33)
ADANA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (33)
Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (30)
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(29)
ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)
DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu.(39)

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde bölgenin doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus hadisesi görülmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla bölgenin iç kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Antalya ve Mersin'in iç kesimleri ile Adana'nın kuzey ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Doğu Akdeniz'de yer yer pus hadisesi görülmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU:
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin kuzeydoğusu ile Çankırı ve Nevşehir çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Kastamonu ve Sinop çevreleri ile öğle saatlerinde Bolu'nun doğu ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus hadisesi görülmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğu kesimleri ile Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğu kesimlerinde güney yönlerden esecek kuvvetli (30-50 km/saat) rüzgarla birlikte toz taşınımı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunda, güney yönlerden esecek kuvvetli (30-50 km/saat) rüzgarla birlikte toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN