Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayıp gençlerle ilgili bomba gelişme

Kumburgaz'da denizde kaybolan 5 gence yardım etmediği iddia edilen İDO'ya ait deniz otobüsünün kaptanının, Kıyı Emniyeti'ne bilgi verdiği telsiz konuşması ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 21.8.2014 17:37 Güncelleme Tarihi: 21.8.2014 17:47
Kumburgaz'da denizde kaybolan 5 gencin İDO'ya ait deniz otobüsündeki yolcular tarafından görüldüğü ancak yardım edilmediği iddia edilmişti. İDO'dan yapılan açıklamada ise deniz otobüsünün kaptanının radar, dürbün ve gözle yaptığı kontrollerde herhangi bir bulguya rastlamadığı, ardından konunun Kıyı Emniyeti'ne bağlı Sektör Marmara'ya bildirildiği ifade edilmişti. O telsiz konuşmasına ait kayıtlar ortaya çıktı. Kaptan ve Kıyı Emniyeti yetkilisi arasında geçen diyalog ise şöyle:

"Kaptan: Ben Büyükçekmece açığındayım. Benim 4 mil gerimde bir teknenin içinde iki kişi gözükmüş. Ben bulamadım zaten zor duruyorum burada. Bunu sektör Marmara'ya bildirmek istiyorum.

Kaptan: Beni görebiliyor musunuz? Büyükçekmece'nin açığında Yeşilköy'e doğru ilerliyorum.

Kıyı Emniyeti yetkilisi: Olay nedir?

Kaptan: Benim 4 mil gerimde bir ufak teknede iki kişi gözükmüş. Ben göremedim. Daha sonra yolcularla geldiler. Göremedim de. Sallanıyorum şu anda. Bilginize. Bir tane ufak teknede 2 kişi.

Kıyı Emniyeti yetkilisi: Anlaşıldı Kemal Reis-5. Yaklaşık olarak 4 mil gerinizde tekne içerisinde iki tane yolcu var. Doğru mu?

Kaptan: Doğru. El sallamışlar bana geç intikal etti. Ben göremedim dürbünle. Zaten deniz otobüsü. Size iletmek istiyorum durumu.

Kaptan: Rapor veren deniz otobüsü.

Kıyı Emniyeti yetkilisi: Tamam anlaşıldı".
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayıp gençlerle ilgili bomba gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN