Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Define hayali ölümle bitti

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki harabe caminin altını 25 metre kazarak define arayan 5 arkadaştan ikisi göçük altında kalarak hayatını kaybetti

Giriş Tarihi: 22.8.2014
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesine bağlı Kabahıdır köyünde yaşayan Hasan Yüce'nin evinin yanındaki 50 yıllık cami uzun yıllar kullanılmadığı için harabeye döndü. Yüce de camiyi ahır olarak kullanmaya başladı. Bir süre sonra köyde "eski caminin altında gömü var" söylentileri çıktı. Bu söylentilerden etkilenen Hasan Yüce'nin oğlu Kadri Yüce (48), 5 ay önce define aramaya başladı. Bir süre sonra Kadri Yüce'ye arkadaşları Mehmet Demir, Mehmet Selçuk, Eyüp Narin ve İbrahim Aycan da katıldı. Define arayan 5 arkadaş, köylülere "Su kuyusu açıyoruz" dedi. 5 ay boyunca kazdıkları çukur 25 metreyi bulurken, kuyudan gömü yerine su çıkmaya başladı. Beş arkadaşın zengin olma hayaliyle başlattığı define macerası önceki akşam faciayla sonuçlandı. Kadri Yüce ve Mehmet Demir çukurun dibindeki suyu boşaltırken, diğerleri çukurun üst tarafında çalışıyordu. Zemindeki su nedeniyle göçük meydana geldi. Mehmet Demir ve Kadri Yüce toprağın altında kaldı. Diğer üç kişi ise son anda kurtuldu.

KURTARILAMADILAR

Olayın ardından bölgeye jandarma ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri, Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri sevk edildi. 7 saatlik çalışma sonunda kurtarılan Kadri Yüce kaldırıldığı hastanede dün hayatını kaybetti. Mehmet Demir'in (35) ise olaydan saatler sonra cesedi göçük altından çıkarıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Define hayali ölümle bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN