Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte damat 10 yıllık evli, 5 çocuklu çıktı

Adana'da arkadaşının kimliğiyle evlenen sahte damadın foyası, eşi hamile kalınca ortaya çıktı. Aile sağlık merkezi gerçek nüfus sahibini arayınca taze damadın 10 yıllık evli ve 5 çocuklu olduğu anlaşıldı

Giriş Tarihi: 22.8.2014
Adana'da evli ve 5 çocuk babası Ahmet Çiftçi, âşık olduğu genç kıza kendisini bekâr ve ismini "İsmail Taş" olarak tanıttı. Kiralık anne-baba tutup, kızı istemeye gitti. Arkadaşı İsmail'in kimliğiyle evlendi. Eşi hamile kalınca aile sağlığı merkezinden gerçek İsmail Taş'ı arayan yetkililer "Eşinizin hamileliği nasıl gidiyor" diye sorunca gerçek ortaya çıktı.

SAHTE ANNE-BABA

Film gibi olay Seyhan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre; evli ve 5 çocuk babası olan ilaç mümessili Ahmet Çiftçi (28) iki yıl önce gittiği bir eczanede çalışan Hicran Yalçın (20) ile tanıştı. Eşi ve çocukları Şanlıurfa'da yaşayan Çiftçi, genç kıza kendisini bekâr olarak tanıttı. İsminin ise aslında yakın arkadaşın adı olan "İsmail Taş" olduğunu iddia ettti. İkili evlenmeye karar verdi. Çiftçi, para karşılığında tuttuğu yaşlı karı-koca ile birlikte kızın evine gidip, ailesinden istetti. Bu arada arkadaşı İsmail Taş, ilaç yazdırması için nüfus cüzdanını Çiftçi'ye verdi. Bunu fırsat bilen Çiftçi, kimliğin üzerine kendi fotoğrafını yapıştırıp, arkadaşının kimlik bilgileri ile Çukurova Belediyesi Evlendirme Dairesi'ne başvurdu. 15 Ocak 2014'te yapılan nikâhla evlenen Çiftçi daha sonra düğün yaptı. Bir süre sonra hamile kalan Hicran, mahalledeki aile sağlığı merkezine gitmeye başladı.

'ALO, HAMİLE EŞİN NASIL?'
Aile Sağlık Merkezi'ndeki görevliler gerçek İsmail Taş'ı arayıp, "Eşinizin hamileliği nasıl gidiyor" diye sorunca olay ortaya çıktı. İsmail diye bildiği kocasının adının Ahmet olduğunu; 10 yıllık evli ve 5 çocuğu bulunduğunu öğrenen kadın şok geçirdi. Hicran Yalçın'a "Seni çok sevdim, ilk evliliğimi zorla yaptım. Benimle evlenmezsin diye yalana başvurdum" diyerek kendini savunan Çiftçi, polise gitmek isteyince de kadını darp edip, kaçtı. Ancak Yalçın şikâyetçi olunca gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkeme tarafından "evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık"tan tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte damat 10 yıllık evli, 5 çocuklu çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN