Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köylülerden bornozlu eylem

Kars merkeze bağlı Subatan köyünde uzun süredir sularının akmamasını gerekçe gösteren köylüler, bornoz giyerek eylem yaptı.

Giriş Tarihi: 23.8.2014 16:58
İçme sularının bulunmadığını ve dereleri kuruduğu için hayvanlarını otlatmakta zorluk çektiğini söyleyen bir grup köylü, bornoz giyerek köyün girişinde bir araya geldi.

Burada hayvanlarını yoldan geçirerek yolu kısa süreliğine trafiğe kapatan köylüler adına konuşan Şefik Kaya, 130 haneye sahip köyde uzun süredir su akmadığını belirterek, yetkililerden bu soruna çözüm bulmalarını istedi.

Köyün su kaynaklarının kuruduğunu ifade eden Kaya, "Hayvanlarımız göletlerden su içiyordu bu sene yağışlar olmadığı için göletlerimiz kurudu. Köyümüzün suyu yok. Hayvanlarımız susuz" dedi.

Kaya, civar köylerden getirdikleri taşıma suyuyla hayvanlarını suladıklarına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Bu şekilde nereye kadar devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımızdan bu konuya acil yardımlarını bekliyoruz. Subatan köyü tarihi bir köydür. 1918 Ermeni katliamını yaşamış bir köy olarak bu durumu hak etmiyor, bugün de halkımız sudan dolayı katliam yaşamaktadır. Sayın Valimizden bu konuyla ilgilenmelerini, bu konuya acil çözüm üretmelerine bekliyoruz. Kars Belediye Başkanı'ndan da ricamız şudur, itfaiye aracıyla bize acil yarın itibarıyla su göndersin. Traktörü ve tankeri olmayan vatandaşlarımızı bu suyla idare etsinler. Bugün bornoz giyiyorum. Bir aydır banyo yapamıyorum. Evimizde hanımlarımız kokudan rahatsız olmaya başladılar. Bizleri yataklarına almıyorlar."

Kaya, konuya acil çözüm bulunmasını istedi. Bornoz giyen köylülerden Hakkı Öztürk de "Bu sorunumuzun çözümünü istiyoruz. Susuzluktan iki aydır sorun yaşıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köylülerden bornozlu eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN