Kadıköy'de karşıt gruplar arasında kavga

Giriş Tarihi: 24.8.2014 20:30

Son günlerde Atatürk büstlerine yapılan saldırıları protesto etmek için Kadıköy'de toplanan bir grup ile karşıt grup arasında çıkan bıçaklı satırlı kavgada, 3 kişi yaralandı.

Olay, saat 17.00 sıralarında Altıyol Meydanı'nda meydana geldi. Daha önce bir kişinin bıçakla yaralandığı olayı protesto etmek isteyen bazı gruplar Altıyol Meydanı'nda bir araya geldi. Sloganlar eşliğinde toplanan grupla karşıt görüşlü bir grup arasında bu sırada tartışma çıktı. Tartışma bir anda kavgaya dönüşürken, biri bıçakla olmak üzere 3 kişi yaralandı.

Çevrede hazır bekleyen çevik kuvvet ekiplerinin biber gazlı müdahalesiyle eylemci gruplar sokak aralarına dağıldı. Bir süre sonra ellerindeki bayraklarla meydanda toplanan grup Kadıköy iskeleye doğru yürüyüşe geçti. Grup tarafından Kadıköy meydanında açıklama yapılırken, meydan bir anda yeniden karşıtı. Açıklama devam ederken gruptakiler karşıt görüşlü olduğu düşünülen bir kişiye saldırmaya başladı.

Çevik kuvvet ekiplerinin araya girmesiyle olaylar yatışırken, Türk bayraklı grubun Kadıköy meydandaki bekleyişi sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadıköy'de karşıt gruplar arasında kavga
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN