Emektar kargo uçağı restoran olarak hizmet verecek

Giriş Tarihi: 25.8.2014 15:13 Güncelleme Tarihi: 25.8.2014 15:18

Amerika'da gördüklerinden etkilenen Tekirdağlı iş adamı Mustafa Yurdanur, müşterilerine lüks restorana dönüştüreceği Airbus A300 tipi emektar kargo uçağında hizmet verecek.

Geçen yıl uçuş süresi dolduğu gerekçesiyle emekliye ayrılan kargo uçağını yaklaşık 500 bin liraya satın alan Yurdanur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uçağın parçalar halinde Tekirdağ'a nakliye işleminin başladığını söyledi.

Uçağın 24 kişilik ekiple 3 günde restoranın oluşturulacağı alana taşınacağını anlatan Yurdanur, "Geçtiğimiz yıllarda Amerika'ya gittim ve burada böyle bir proje gördüm. Amerika'da gördüğüm ve uzun yıllar hayalini kurduğum uçak restoranıma kavuşmaya az kaldı" dedi.

İŞTE O UÇAKTAN KARELER

Uçağın yaklaşık 200 kişilik restorana dönüştürülerek hizmet vereceğini ifade eden Yurdanur, "Tekirdağ'da bir restoranımız var. Tekirdağ'da dinlenme tesisi açtık. Bu dinlenme tesisimizin arkasında, müsait arazimiz var. Daha önce Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptım. Bu sürede, hep meşhur Tekirdağ köftesinin daha güzel yapılmasını isterdim. Bu uçak restoran fikri biraz uçuk ama bu fikrin üçte ikisini bitirdik. Kısa süre sonra Tekirdağ'a varmış olacağız" diye konuştu.

Yurdanur, uçağın Çorlu'dan Tekirdağ sahiline 5 parça halinde nakledileceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emektar kargo uçağı restoran olarak hizmet verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN