Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haftaya neşter elinde

Kars'ta silahlı saldırıya uğrayan ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez'in sağlık durumuyla ilgili müjdeli haberi meslektaşları verdi: Haftaya hastalara hizmet verebilir

Giriş Tarihi: 26.8.2014
Kars Sarıkamış'ta önceki gün uğradığı silahlı saldırı sonucu ayağından ve elinden yaralanan ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez, önümüzdeki hafta hastalarına hizmet verebilecek. Sedyede bile hastalarını düşünerek "İki hastamın çok kritik ameliyatları vardı" diyen Sönmez'in bugün ameliyat olması gereken iki hastasından birinin ameliyatı sağlık gerekçesiyle ertelendi. Diğeri ise başka doktorlar tarafından ameliyat edilecek. Sarıkamış'tan ambulans uçakla İstanbul'da görev yaptığı özel hastaneye sevk edilen Sönmez'in sağlık durumu ile ilgili dün açıklama yapıldı. Sönmez'in tedavi gördüğü hastanenin direktörü Dr. Ergun Şenel, Prof. Dr. Harun Arbatlı ve Uzm. Dr. Deniz Şener soruları yanıtladı. Doktorlar Sönmez'in elinde bir sıyrık olduğu, bu yüzden görevine yeniden başlamasına bir mani olmadığını, sağlık durumunun çok iyi olduğunu belirterek "İhtiyaten kendisini hastane ortamında tutuyoruz. Herhangi bir sinir yaralanması veya damar yaralanması yok. Bugün ya da yarın medya karşısına çıkar. Önümüzdeki hafta da hastalarına hizmet verebilir" dedi. Ünlü cerrahın ayağıyla ilgili de bir kurşun yaralanması olduğunu ancak herhangi bir kalıcı ya da yaşantısını etkileyici hasar söz konusu olmadığını söyleyen çalışma arkadaşları "Ayak kısa süre içinde tamamen normale dönecek" bilgisini verdi.

Devletin zirvesinden telefon yağdı
Sönmez'in dün için planladığı iki ameliyatı hatırlatan Prof. Dr. Harun Arbatlı, "Ameliyatın hazırlıkları tamam. Hastanede devam etmekte olan bir süreç var ve bu süreçte bir aksama olmayacak" dedi. Öte yandan Sönmez'in durumuyla ilgili olarak hastaneyi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Seçilmiş Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun arayıp bilgi aldığı açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haftaya neşter elinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN