Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahil Güvenlik 81 kişinin hayatını kurtardı

Muğla Datça'da 22 Ağustos 2014 tarihinde 16 deniz mili güneyinde bulunan bir teknede çıkan yangın sonucu mahsur kalan ve can salında olduğu belirtilen 81 kişi sağ olarak kurtarıldı.

Giriş Tarihi: 26.8.2014 19:32
Genelkurmay Başkanlığı, Salih Güvenlik Komutanlığı'nın kurtarma çalışmaları ile ilgili çekilen görüntüleri basınla paylaştı. Olay, 22 Ağustos 2014 tarihinde Muğla Datça'da 16 deniz mili güneyinde bulunan bir teknede yangın olduğu ve bölgede bulunan başka bir tekne kaptanı tarafından saat 09.27'de Salih Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı'na bildirildiği belirtildi. Yapılan açıklamada şu bilgilere verildi:

"Alınan ihbar üzerine bölgeye 1 Sahil Güvenlik Botu sevk edilmiş, deniz üzerinde bir grup kazazedenin bulunduğu ve kurtarılan kazazedelerden alınan bilgiye istinaden, teknede bulunan 80 civarında şahsın bir kısmının can salında olduğu öğrenilmiştir. Bölgede arama kurtarma faaliyeti icra edilmesi maksadıyla ilave 2 Sahil Güvenlik Botu ile 1 Sahil Güvenlik Uçağı sevk edilmiş ve arama faaliyetleri neticesinde toplam 81 kişi sağ olarak kurtarılmıştır.

Yapılan soruşturmalar ve aramalar sonucunda başka bir kayıp şahsın olmadığının belirlenmesi üzerine olay mahallinde yapılan arama faaliyetlerine son verilmiştir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahil Güvenlik 81 kişinin hayatını kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN