Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÖS yurduna yeni sosyal tesis geliyor

Topkapı'da yapımı süren Atatürk Öğrenci Yurdu'nun yanında yer alan, eski ve depreme dayanıksız sosyal tesis yıkılarak yeniden yapılacak

Giriş Tarihi: 28.8.2014
İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), Atatürk Öğrenci Yurdu Sosyal Tesisleri'ni, yeni ve modern yurt blokları yanında eski kalması ve depreme dayanıklı olmaması nedeniyle yıkıp yeniden yapıyor. Topkapı'da yapımı devam eden İstanbul'un en büyük öğrenci kompleksi Atatürk Öğrenci Yurdu, yapılan yeni düzenlemelerle örnek bir yurt kampüsü olacak. Kredi ve Yurtlar Kurumu istekleri doğrultusunda, İPKB tarafından ele alınan Atatürk Öğrenci Yurdu Sosyal Tesisleri; idari ve misafirhane binası, sosyal bina ve spor salonu bölümlerinin yer aldığı 3 ayrı binadan oluşuyor. İdari bina ve misafirhane binası toplam 4 bin 360 metrekare inşaat alanına sahip. Bina içerisinde 15 adet 2 kişilik, 15 adet 3 kişilik, 5 adet süit oda olmak üzere toplam 35 yatak odası bulunuyor.

500 KİŞİLİK ÇOK AMAÇLI SALON

Bin 800 metrekare inşaat alanına sahip olan spor salonu, 270 kişi izleyici kapasiteli. İçerisinde sporcu, hakem soyunma odaları ve duşları ile beraber 200 metrekare büyüklüğünde bir adet kafeterya barındırıyor. 6 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip olan sosyal bina ise 2 ayrı kütle ve bu kütlelerin arasında yer alan üstü kapalı bir sokak yapısından oluşuyor. Sokak içerisinde 2 kütleden birinin içerisinde 500 kişilik çok amaçlı salon yer alıyor. Sokağın diğer yanında yer alan kütlede ise; zemin katta öğrencilerin yemek yiyebilecekleri kafeterya bölümü ile günde 3 bin 500 öğrenciye sabah, öğle ve akşam yemeklerini hazırlayan ve üst kattaki yemekhaneye hizmet verecek olan mutfak bölümü bulunuyor. Atatürk Öğrenci Yurdu'nun gerek sosyal binaları, gerekse peyzaj düzenlemesi, öğrencilerin her türlü ihtiyacının kampüs içerisinden karşılayabilmesi için tasarlandı. Bu özellikleri ile Atatürk Öğrenci Yurdu'nun örnek bir yurt kampüsü olması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖS yurduna yeni sosyal tesis geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN