Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son anda gelen organ 'can' oldu

Karaciğer hastası Leyla Öztürk'e nakil için ne kocasının ne 3 kardeşinin dokusu uydu. "Umut tükeniyor'" derken gelen bağış hayat kurtardı

Giriş Tarihi: 30.8.2014
Karaciğer yetmezliği çeken ve tek umudu organ nakli olan Leyla Öztürk, "Her şey bitti" derken hayata yeniden tutundu. Bir kız çocuğu olan Leyla Öztürk (41) üç ay önce rahatsızlandı. Öztürk'e ileri karaciğer yetmezliği teşhisi kondu. Acil organ nakli gerekiyordu. Sağlık Bakanlığı'nda sıraya girdi. Ancak fazla vakti yoktu. Ailesi büyük üzüntü yaşadı. Kardeşleri karaciğerlerini vermek için sıraya girdi. Ancak hiçbiri uygun değildi. Eşi Murat Öztürk'ün dokusu da uymadı. Leyla Öztürk'ün artık umudu kalmamıştı. Gücünün tükendiğini hissetmeye başlamıştı ki her şey birdenbire değişti. Önce kayınbiraderi Ömer Öztürk'ün karaciğeri, Leyla Öztürk'e uygun çıktı. Organ nakline razı olan Ömer Öztürk, son kontroller için hastaneye yatırıldı.Operasyona hazırlık sürerken, bu kez Sağlık Bakanlığı'ndan "Uygun karaciğer bulundu" haberi geldi. Hayatını kaybeden bir kişiden bağış olarak alınan organ, Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat tarafından hemen Leyla Öztürk'e nakledildi.

'MEKANI CENNET OLSUN'
Leyla Öztürk sağlığına kavuştu. Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat, "Eğer karaciğer nakli yapmasaydık hayati tehlike yaşayacaktı" dedi. Leyla Öztürk ise "Şans yüzüme güldü. Kim olduğunu bilmiyorum ama organ bağışlayanın mekânı cennet olsun" diye konuştu. Kendisine karaciğer bulunduğunu bir gece önce rüyasında gördüğünü belirten Leyla Öztürk "Rüyamda iki melek gelerek bana organ getirdi. Doktorlar uyandırarak bana karaciğer bulunduğunu söyledi. Doktorlara ağlayarak gördüğüm rüyayı anlattım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son anda gelen organ 'can' oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN