Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir Fuarı'nda şok gelişme!

Giriş Tarihi: 31.8.2014 19:58

Bu yıl 83.sü düzenlenen İzmir Enternasyonel Fuarı'nda şok bir gelişme yaşandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda İZFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olan Aziz Kocaoğlu, tercüman krizi nedeniyle İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs'ü görevden aldı. Örs, konuyla ilgili olarak, 'İş yaşamında böyle şeyler olur. Başkanımızın takdiridir'' dedi.

Üç yıldır İZFAŞ Genel Müdürlüğü görevini yürüten Örs'ün Baikan Kocaoğlu tarafından istifasının istenmesine neden olan olayın, Türkiye Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Mauritius Yatırım Ajansı'nın ortaklaşa İzmir Kaya Thermal & Convention Otel'de düzenlediği, Türk ve Mauritiuslu özel sektör temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda yaşandığı öğrenildi. Mauritius Sanayi, Ticaret ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Cader Sayed Hossen'in konuşması, görevli tercüman tarafından Türkçe'ye çevrilemedi. Aynı toplantıda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Genel Müdür Örs'e tercümanın neden yetersiz kaldığını sordu. Örs ile Kocaoğlu arasından gerginlik yaşanırken, Başkan'ın Örs'ten istifasını istediği öğrenildi. Örs de fuarın resmi açılış sonrası Kocaoğlu'na istifasını sundu. Başkan Kocaoğlu da istifayı işleme koydu.

Görevinden ayrılan Mehmet Şakir Örs, ''İstifamın istenmesinin nedeni tercüman krizidir. Bir talihsizlik yaşandı. Biz İZFAŞ olarak Bakanlık ve konuk ülke ajansının düzenlediği o toplantıya sadece lojistik destek veriyorduk. Çalıştığımız şirketin hatası yüzünden kriz yaşandı. Başkanımız da takdir yetkisini kullandı. İş hayatında böyle şeyler olur. Karara saygılıyım. Önemli olan fuarımızın bir zarar görmemesi. Başka biri gelir hayat devam eder'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir Fuarı'nda şok gelişme!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN