Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Hava sıcaklığının, kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, mevsim normalleri civarında, iç kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 1.9.2014 07:58 Güncelleme Tarihi: 1.9.2014 14:11
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, öğleden sonra Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, Kütahya, Bilecik, Bolu, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Artvin, Ardahan ile Bursa'nın doğusu, Sakarya'nın güneyi, Ankara ve Eskişehir'in kuzeybatı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, mevsim normalleri civarında, iç kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, Akdeniz ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 33

İstanbul: Parçalı bulutlu 29

İzmir: Az bulutlu ve açık 31

Adana: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri yer yer parçalı bulutlu 35

Antalya: Az bulutlu ve açık 30

Samsun: Az bulutlu 29

Trabzon: Parçalı bulutlu 28

Erzurum: Parçalı bulutlu 29

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, bölgenin güneyi yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Bursa'nın doğusu, Sakarya'nın güneyi ile Bilecik çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu, öğleden sonra Kütahya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. .

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu, öğleden sonra doğusunun iç kesimlerinin yükseklerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, bölgenin batı kesimleri yer yer parçalı bulutlu, öğleden sonra Çankırı ile Ankara ve Eskişehir'in kuzeybatısının kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, bölgenin iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, bölgenin doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Artvin çevrelerinin kısa süreli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzeydoğu kesimleri parçalı bulutlu, öğleden sonra Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN