Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hayalet'e noktayı eski başkan koydu

Giriş Tarihi: 1.9.2014

Eski Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, yaklaşık altı aydır belediye binasında dolaştığı söylenen "hayalet"in kimliğini açıkladı: "Belediyede gezen benim hayaletim. Çünkü beni arkamdan vurdular"

Edirne'de bir süredir herkes 'belediyedeki hayaleti' konuşuyor. İddiaya göre, gece yarısından sonra binadaki kapılar ve ışıklar kendi kendine açılıp kapanıyor, ayak sesleri duyuluyor. 6 aydır süregelen bu şikâyetler üzerine belediyenin güvenlik kameralarının kaydettiği görüntüler incelendi. Görüntülerde bir siluet olduğu belirlendi. Hatta, 'nefesi güçlü' bir hocanın belediye binasına götürüldüğü ve dua okutulduğu bile öne sürüldü. Yetkililer resmi bir açıklama yapmayarak, olayın incelendiğini söylemekle yetindi. Hayalet tartışmalarına eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi de katıldı. Hayaletin kimliğini açıklayan Sedefçi, "Duydum ki, belediyede hayalet dolaşıyormuş. O hayalet benim hayaletim. Demek ki, belediyede yanlış işler dönüyor, bana karşı yapılan yanlışlar..." dedi.

'BİZİM ZAMANIMIZDA YOKTU'
Kendisinin 20 yıl o binada makam koltuğunda oturduğunu hatırlatan Sedefçi, "Bizim zamanımızda hayalet falan yoktu. Şimdi benim hayaletim orada çünkü beni arkamdan vurdular. CHP'de aday belirleme sürecinde beni uyaran arkadaşlarım oldu ama onlara inanmadım. Meğer onlar haklıymış. Şimdi Edirne doğru yönetilmiyor, binada benim hayaletim geziyor" dedi. Bir süredir dinlendiğini söyleyen Sedefçi, siyasete etkin biçimde geri döneceğini de belirtti. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu ise bazı çalışanların "hayalet"i Atatürk'ün siluetine benzetmesiyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: "Atatürk'ün hayaleti değil, fikirleri önemli. Atatürk'ün 'ben kalpleri kırarak değil, kalpleri kazanarak hükmetmek isterim' sözü vardır. Hayaleti boş verin, herkesin duvarında Atatürk'ün bir sözü olsun. Çocuklarımıza Atatürk'ün fikirlerini ve düşüncelerini aşılayalım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hayalet'e noktayı eski başkan koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN