Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir kişi intihar etti, İstanbul trafiği durdu

Boğaziçi Köprüsü'ndeki intihar girişimi İstanbul trafiğini felç etti. Trafik tek şeride indi, Avrupa yakasına geçişlerde uzun kuyruklar oluştu. 07.00'de evden çıkan İstanbullu 4 saatte işine ancak gidebildi

Boğaziçi Köprüsü'ndeki intihar girişimi İstanbul trafiğini de felç etti. Dün sabah Sadrettin Şaşkın (35) adlı vatandaş, yaşadığı bunalım nedeniyle Boğaziçi Köprüsü'nün Avrupa - Anadolu yönündeki demir korkuluklarına çıkarak intihar girişiminde bulundu. 06.20'de korkuluklara tırmanan Şaşkın, tüm ikna çabalarına rağmen saat 09.30'da kendisini 60 metre yüksekten boşluğa bıraktı. Şaşkın, Boğaz'da hazır bekleyen deniz polisi tarafından Ortaköy İskelesi'nden çıkarıldı. Ancak sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen talihsiz adam kurtarılamadı. İntihar girişimi nedeniyle köprü geçişi tek şeride indirilince, İstanbullu belki de 'en uzun işe gidiş yolculuğu'na çıkmış oldu.

HARİTA 'KIRMIZI'YA DÖNDÜ

Olay nedeniyle Anadolu yönünde sabah saat 06.20'den itibaren trafik felç oldu, köprüde uzun araç kuyruğu oluştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi'nce hazırlanan yol durumunda, bütün İstanbul'da 'yeşil' olan yoğunluk, olaydan hemen sonra yerini 'kırmızı'ya bıraktı. Avrupa yakasında kuyruk Çağlayan'a kadar uzanırken, trafikteki yoğunluk FSM Köprüsü Anadolu - Avrupa geçişini de erken saatlerde yoğunlaştırdı. TEM'de Kurtköy yönünden gelenler Çamlıca Gişeleri'ne kadar kuyruk oluşturdu. Avrupa yakasına işe gitmek için Anadolu yakasından yola çıkanlar, işyerlerine ancak öğle saatlerinde ulaşabildi. Trafik, çevre yollarını da etkiledi, Avrupa yönünde Uzunçayır'a kadar uzandı. Köprüye çıkan tüm yollar kapanınca, deniz yollarına yüklenen vatandaşlar, Harem-Sirkeci hattının da yoğunlaşmasına neden oldu.

KONTAKLAR KAPANDI

Köprü trafiği Avrupa'da Yenibosna'ya, Anadolu yakasında ise Maltepe'ye kadar uzandı. Trafikten kaçmak isteyenler Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne kaçmaya çalışınca, kentin tüm yolları tamamen durdu. FSM Köprüsü'ne gitmek isteyen araçlar İSTOÇ'tan, diğer tarafta Kartal'dan itibaren kontağı kapattı.

ÜÇ SAAT ASILI KALDI
Üç saat süren bekleyiş sonrasında tüm çabalara rağmen ikna edilemeyen Sadrettin Şaşkın saat 09.30'da kendini Boğaz'ın sularına bıraktı. 60 metre yükseklikten suya düşen Şaşkın deniz polisi tarafından sudan alındı. Ortaköy İskelesi'nde hazır bekleyen sağlık ekiplerine teslim edildi. Ancak 35 yaşındaki genç adam yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sadrettin Şaşkın'ın cesedi polisin ve savcının yaptığı incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Şaşkın'ın ailevi sorunları olduğu ve maddi sıkıntılardan dolayı intihar ettiği iddia edildi. Şaşkın'ın daha önce 2 kez intihar girişiminde bulunduğu da öğrenildi.

İntihar selfiesine Emniyet'ten soruşturma
Trafik felç iken polis intihar eden Şaşkın'a müdahaleden kaçındı. Ancak Şaşkın'ı ikna etmeye çalışan polislerden birinin köprü korkuluklarında 'özçekim' yapıp, Twitter'da paylaşması dikkat çekti. İntihar teşebbüsünde bulunan Sadrettin Şaşkın'la kendisini aynı kareye alıp özçekim yapan o polis hakkında ise soruşturma başlatıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü soruşturmayla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden müfettiş talebinde bulunduğunu açıkladı.

Daha önce 2 kere denemiş
İstanbul'da yaşayan Sadrettin Şaşkın'ın (35) ailevi ve maddi sorunları olduğu, daha önce de iki kez intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

Kurtulamadı
Köprüden atlayan Şaşkın'ı, Boğaz'da hazır bekleyen deniz polisi Ortaköy İskelesi'ne çıkardı. Burada ilk müdahaleyi sağlık ekipleri yaptı. Ancak genç adam, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir kişi intihar etti, İstanbul trafiği durdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN