Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bileğindeki saat hayatını kurtardı

Sarıkamış'taki silahlı saldırıdan sağ kurtulan kalp cerrahı Prof. Dr. Sönmez "Kurşun saatime çarpıp yere düştü" dedi

Giriş Tarihi: 4.9.2014
Kars Sarıkamış'ta 24 Ağustos'ta Eski Belediye Başkanı İlhan Özbilen tarafından silahla yaralanan kalp cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez (62), sağlığına kavuştu. Çalıştığı özel hastanede dün bir basın toplantısı düzenleyen Sönmez, önümüzdeki hafta ameliyata girmeye hazırlanıyor. İsabet eden kurşun nedeniyle yürürken bacağı aksayan Sönmez, olayda bir kurşunun da saatine isabet ettiğini söyledi. Açıklama sırasında sesi titreyen ve gözleri dolan Sönmez, gazetecilere "Neye ihtiyacım var biliyor musunuz" diye sordu. Ardından da her iki elinin baş ve işaret parmaklarını gösterdi. Sönmez şunları söyledi:
Özel hiçbir husumetim olmayan sayın İlhan Özbilen tarafından atılan kurşunlarla hayati şekilde yaralandım. İki dönem belediye başkanlığı yapmış. Sonra denmiş ki "Sen iki dönem görev yaptın artık göreve bu kardeşimiz devam etsin." Bunun benim sayemde olduğunu tahmin ederek böyle bir husumet yaratılmıştır.
MOBESE görüntüleri internete düştü. Canımı en çok acıtan Kafkas Üniversitesi öğrencisinin gelip bana tekme atması.
Silahlı kişiyi görünce refleksle kolumu kaldırdım. Mermi çelik titanyum saatimin kılıfına çarptı ve göğsüme gelmedi. Oradan yere düştü. Eğer o refleksi yapmasaydım kurşun delip geçip göğsüme gelecekti.
15 bin insana hayat verdim. Ömrünü uzattım. Bir 15 bin daha sırada bekliyor tahmin ediyorum. O dağlarda sahipsiz yatan şehitlere de hizmet etmeye devam edeceğim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bileğindeki saat hayatını kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN