Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asansörde 2 oğlu ölen babanın gözyaşları

Şişli'de inşaatta asansörün zemine düşmesi sonucu hayatını kaybeden 10 işçiden Tahir Kara ve Ferdi Kara'nın yakınlarından Sabahattin Kara, "Bir daha böyle bir facia olmasın. İşçiler çalışıp emek veriyorlar. Emeğinin karşılığını alamadıkları halde de böyle canlarını veriyorlar" dedi.

Giriş Tarihi: 7.9.2014 12:29
Tahir Kara ve Ferdi Kara'nın babası Mithat Kara ve akrabaları kazanın meydana geldiği inşaat alanına geldi. Burada birbirlerine sarılarak bir süre gözyaşı döken akrabalar, inşaat alanına girdi.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Sabahattin Kara, kazada hayatını kaybeden Tahir Kara ve Ferdi Kara'nın yeğeni olduğunu söyledi.

Olayın tedbirsizlik sonucu yaşandığını öne süren Kara, "Bir daha böyle bir facia olmasın. İşçiler çalışıp emek veriyorlar. Emeğinin karşılığını alamadıkları halde de böyle canlarını veriyorlar" diye konuştu.- "İnsanların ciğerleri yanıyor"

Türkiye'de insan hayatının ucuz olduğunu söyleyen Kara, şöyle devam etti:

"Böyle olmaması gerekir. İnsan para kazanacak. Büyük firmalar işçilerin sırtından para kazanacak. İşçiler evinden, yurdundan, köyünden gelerek burada çalışacak bir de çoluğunu, çocuğunu kaybedecek. Yazık, günah değil mi, bu analara, babalara? İnsanların ciğerleri yanıyor. Benim ciğerim yanıyor. Şimdi kardeşim ne yapıyor? Bunun anası ne yapıyor? Kolay mı, yetiştirdi? Böyle bir acı yok. Avrupa'da, şurada burada, affedersiniz, bir köpeğe değer verilirken burada bir insana değer verilmiyor."

- "İhmal göz göre göre geldi"

Hayatını kaybeden işçilerden Tahir Kara ve Ferdi Kara'nın Gümüşhane'den köyde komşusu olan Celal Sarı da burada çalışan bir komşusunun eşyalarını almaya geldiğini belirtti.

Kaza haberini inşaatta çalışan bir köylüsünden aldığını aktaran Sarı, "İhmalkarlık. Asansörleri kuran firma denetlemesi lazım. Bir insan hayatı bu kadar ucuz mu? Yazık, günah değil mi ölen insanlara? Ölen çocukların babası burada şimdi. Çocuklarıyla babası beraber çalışıyorlardı. 4 çocuk ve babası beraber çalışıyor" dedi.

Sarı, şöyle konuştu:

"Kazanın nedenini kimi aşırı yüklenme kimi ise asansörün bozuk olduğunu söylüyor. Ama asansörün bozuk olduğu bir gerçek. Çünkü daha önceden söylemişler. 'Bu asansör bozuk, böyle yürümez' diye söylemişler. Bir aydır bu asansör bozuk. İşçiler taşerona söylüyor, taşeron gidip şirket yetkilisine söylüyor. O da aldırış etmiyor. Böyle bir ihmal göz göre göre geldi."

Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı inşaat çevresinde, TOMA'ların da olduğu görülürken olay yeri inceleme ekipleri de şantiye alanına gelerek çalışma yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asansörde 2 oğlu ölen babanın gözyaşları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN