Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kafenin isminde 'Ivana Sert' yok

"The Bite By Ivana Sert" isimli kafe için eski ortağı İvana Sert tarafından isim hakkı davası açılan Alparslan Kılıç, "Kafe 'The Bite' adıyla çalışıyor" diyerek davanın reddini istedi

Giriş Tarihi: 7.9.2014
Modacı İvana Sert, Nişantaşı'ndaki "The Bite By Ivana Sert" adlı kafenin isim hakkı ve tescilli markası için aylık 20 bin lira istemiyle eski ortağı Alparslan Kılıç'a dava açtı. Kılıç ise "İvana Sert, sözleşmede üstlendiği sermayeyi dahi şirkete ödememiştir. Ayrıca davacının iddia ettiği gibi 'Bite By Ivana Sert' adıyla değil tescilli bir marka olan The Bite işletme adıyla faaliyet göstermektedir. The Bite markası ise dava dışı Patika Turizm adına tescilli bir markadır. Dolayısıyla işletmenin 'Bite By Ivana Sert' ismiyle faaliyet gösterdiği iddiası gerçeğe aykırıdır. Davanın reddini istiyoruz" dedi. Mahkeme, Alparslan Kılıç'ın iddialarına karşı İvana Sert'in vereceği cevabın beklenmesi için duruşmayı 5 Kasım 2014'e erteledi. İvana Sert, yine başka bir mahkemede Dot Gıda'nın tasfiyesi için dava açmıştı.

5 AY İÇİN 100 BİN LİRA
İvana Sert, Nişantaşı'nda kurulan "Dot Gıda" isimli şirketin protokolünde isim ve markası için aylık 20 bin liradan 5 aylık alacağı için faiziyle 101 bin 900 liralık icra takibi başlattı. Şirketin müdürü Alparslan Kılıç icra takibine itiraz edince İvana Sert, İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'ne itirazın iptali istemiyle dava açtı. Sert'in avukatı Okan Bingül dava dilekçesinde, "Müvekkil Ivana Sert ismi tecilli bir markadır. Tabiatıyla şirkette isminin kullanılmasının karşılığında bir bedel talep etmesi müvekkilimin hakkıdır" dedi.

'DEVİR BİLE YAPMADILAR'
İvana Sert ile davalı Alparslan Kılıç ve dava dışı Hatem Yavuz arasında 16 Ağustos 2012'de Nişantaşı'nda "Dot Gıda ve Tekstil Ticaret Ltd.Şti" adıyla bir şirket kurulmuş ve bu şirket "cafe-restoran" olarak işletilmeye başlamıştı. Sözleşme gereği Hatem Yavuz ve İvana Sert'e ait İshy Deri Tekstil Kozmetik şirketi, Dot Gıda şirketine devredilecekti. Yeni kurulan şirkette İvana Sert ve Hatem Yavuz'un yüzde 25'er, Alparslan Kılıç'ın ise yüzde 50 hissesi olacak, kafeyi İvana Sert işletecekti. Kılıç'ın avukatı Seyit Kaplan, müvekkilinin dayanak gösterdiği protokolün tarafı bile olmadığını ifade etti. Sözleşme gereği davacı Sert ile Yavuz'un sahibi olduğu İshy Deri şirketinin tüm demirbaşları ile birlikte Dot Gıda'ya devredilmesi gerektiğini, ancak bu devrin gerçekleşmediğini anlatan avukat Kaplan, buna rağmen müvekkilinin 278 bin dolar ve 50 bin lira karşı tarafa ödeme yaptığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kafenin isminde 'Ivana Sert' yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN