Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lisa'nın 'sponsoru' Mülheim Fatih Camisi

Thai Boks'ta dünya ikincisi unvanlı Alman Lisa Schewe'yi, ay sonundaki dünya şampiyonluğu maçına, Mülheim Merkez Fatih Camisi bünyesindeki spor akademisi hazırlıyor

Giriş Tarihi: 7.9.2014
Almanya'nın Müllheim kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DiTiB) Merkez Fatih Camisi'nin Rhein-Ruhr Spor Akademisi Merkezi'nde Alman Thai Boks Dünya İkincisi Lisa Schewe (24), 27-29 Eylül arasında yine aynı kentte düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyor. Matematik ve Felsefe Öğretmeni de olan Thai Boks Dünya İkincisi Lisa Schewe, 15 yıldır Thai Boks yaptığını belirterek, DİTİB Fatih Camisi'nin kendisine sunduğu çalışma imkanları ve antrenör Arif Öztürk nedeniyle burayı seçtiğini söyledi.

TÜRK SPORCULARLA ÇALIŞIYOR
Fatih Camisi cemaatinin de kendisine çok büyük ilgi gösterdiğini ve destek verdiğini kaydeden Schewe, spor merkezinde Türk sporcularla birlikte spor yaptıklarını ve iyi bir iletişim içinde olduklarını kaydetti. Dünya şampiyonu olursa bunun caminin sağladığı imkanlara bağlı olacağını dile getiren Lisa Schewe, Türk kadınlarının da spora yatkın yetenekli olduklarını ve spor yaparak hayatlarına düzen katabilecekleri yönünde tavsiyede bulundu.

"KAPIMIZ HERKESE AÇIK"
Dünya Şampiyonluğu için Müllheim'daki Türkler'den de destek gördüğünü ifade eden Lisa Schewe, rakibi Anja Fucs'un gücünü bildiğini ama kendisine de güvendiğini ekledi. DİTİB Fatih Camisi Rhein-Ruhr Spor Akademisi ve Lisa Schewe'nin antrenörü Arif Öztürk, 'Dünya şampiyonluğuna dövüşecek sporcular yetiştiriyoruz. Bunlar içinde Türklerin yanında Alman ve diğer milliyetlere mensup sporcular da var. Kapımız herkese açık. Böylelikle de uyuma katkı yaptığımızı düşünüyorum" diye konuştu.
CENGİZ PARLAYAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lisa'nın 'sponsoru' Mülheim Fatih Camisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN