Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Validen 'tek şeker' genelgesi

Giriş Tarihi: 12.9.2014

Edirne Valisi Şahin, yayımladığı genelgeyle kıraathanelerde şeker kullanımını bire indirip, iki yerel, bir ulusal gazete ve bulaşık makinesi bulundurma zorunluluğu getirdi

Renkli kişiliğiyle tanınan ve 4 ay önce Edirne'ye atanan Vali Dursun Ali Şahin, yayınladığı bir genelgeyle, kahvehanelerde çayın yanında getirilen 2 şekeri teke indirdi. Vali, aynı genelgeyle, kent merkezindeki kıraathanelere iki yerel ve bir ulusal gazete ile bulaşık makinesi bulundurma zorunluluğu da getirdi. İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısında alınan kararlarla ilgili genelgeyi Kahveciler ve Gazinocular Odası'na gönderen Şahin, kahvehane, kıraathane, çay ocağı, kafeterya, park ve bahçeler gibi yerlerde iki yerel bir ulusal gazetenin bulundurulması kararının alındığını, kendilerine 3 ay mühlet tanındığını ve 3 ay sonra cezai işlem uygulanacağını bildirdi. Edirne Kahveci ve Gazinocular Esnaf Odası Başkanı HasanTimur Erdoğan, Şahin'in gönderdiği genelgeyle, kentteki vatandaşların, bölgede olup biteni öğrenmesi, gazete okuma alışkanlığı kazanması ve bilgilenmesi amacıyla böyle bir uygulama kararı alındığını, kararın, merkez ve köylerdeki 442 üyeye bildirildiğini söyledi.

TUZLUKLARI KALDIRTMIŞTI

Kendisi şekersiz çay içen Vali Dursun Ali Şahin, 2 yıl önce Giresun'da görev yaptığı dönemde de yayınladığı genelgeyle yine çayın tek şekerle içilmesini istemişti. Şahin ayrıca, Dünya Sağlık Örgütü ortalamasının 5 katı tuz tüketilen Giresun'daki lokanta ve restoranlarda tuzlukları masalardan kaldırtmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Validen 'tek şeker' genelgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN