Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık bunlara izin yok

Polis bundan böyle düğün konvoyunun önünü kesen ya da trafikte araçların camını silip para isteyen kişilere engel olacak. Yasağa uymayanlara para cezası kesilecek

Giriş Tarihi: 14.9.2014
Emniyet Genel Müdürlüğü, düğün konvoylarının önünü keserek ya da trafik ışıklarında araç camı silerek para talep eden kişilerin, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atması üzerine yeni bir genelge hazırladı.

MOBESEDEN İZLENECEK
Daha önce yayımladığı genelgelerle tüm birimleri uyaran Genel Müdürlük, İstanbul Bahçelievler'de düğün konvoyunun önünü kesenlerin bahşiş için damadı öldürmesinin ardından yeniden harekete geçti. Genelgeye göre, bahşiş almak için düğün konvoylarının önünü kesen ya da trafik ışıklarında araçların camını silip vatandaşlardan para isteyenlere para cezası uygulanacak. Ayrıca araçların camlarını silerek, mendil, çiçek, hediyelik eşya satarak veya dilencilik yaparak para toplamaya çalışanlara da müsaade edilmeyecek. Genelgede, çocukların dilendirilmemesi için de tedbirler alınacağı ifade edildi. Çocukları kullananlar hakkında TCK'nın aralarında insan ticaretinin de bulunduğu ilgili hükümlerince adli işlem uygulanacak. Şehir içinde kavşaklarda ve taşıt yollarında "trafiği tehlikeye düşürecek davranışlarda bulunan" ve 15 yaşını doldurmuş kişiler hakkında o yerde görevli trafik polislerince para cezası uygulanacak. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE) üzerinden önemli kavşaklar ve trafik yoğunluğu bulunan noktalar düzenli olarak izlenecek. Belirtilen fiillerin işlendiğinin tespit edilmesi halinde ilgili birimlerin derhal görevlendirilmesi sağlanarak, gerekli tedbirler alınacak. Tüm polis birimleri duruma müdahale edebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık bunlara izin yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN