Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki bilezik için inanılmaz vahşet

Bileziklerini almak için yengesine zehir içirip başına oklavayla vuran, ölmediğini fark edince boğarak öldüren Saadet Aktoprak daha sonra cenazede gözyaşı döktü

Giriş Tarihi: 17.9.2014
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde 3 ay önce korkunç bir cinayete kurban giden 22 yaşındaki Songül Sönmez'in, kocasının yeğeni Saadet Aktoprak (27) tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. İddianameye göre Saadet Aktoprak fare ve böcek ilacı karıştırdığı meyve suyunu üç çocuk annesi kadına içirdi. Yarı baygın haldeki kadının kolundaki bilezikleri almak isteyen Aktoprak direnişle karşılaşınca bu kez eşarbıyla yengesini boğmaya kalktı. Ancak başaramayınca mutfaktan aldığı oklavayla Sönmez'in başına vurdu. Yengesinin ölmediğini fark eden Aktoprak bir kabloyu boynuna dolayıp sıkarak Sönmez'i boğduktan sonra kolundaki iki bileziği, parmağındaki yüzüğü ve çantasını alarak kaçtı. Talihsiz kadının cesedi bulunduğunda 2 ve 4 yaşındaki çocukları diğer odada uyuyordu, 6 aylık bebeği ise ölen annesinin başında ağlamaktan kaskatı kesilmiş haldeydi. 13 gün sonra teslim olup cinayeti ayrıntılarıyla anlatan Aktoprak ifadesinde "Dayımdan borç para almıştım. Parayı ödeyemeyince eşinin altınlarını gasp etmeye karar verdim" dedi.

KARAR TEK CELSEDE ÇIKTI

Zanlı kadının olaydan sonra cenaze törenine katılıp, gözyaşı döktüğü ve taziye evinde 3 gün boyunca kaldığı ortaya çıktı. Öldürülen kadının eşi Muhammet Sönmez "2 bilezik için çocuklarım öksüz kaldı. 6 aylık olan kızım anne sütü alamadığı için sürekli hastalanıyor" dedi. Sanık tek celsede "Kasten adam öldürmek, konutta yağma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıl hapisle cezalandırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki bilezik için inanılmaz vahşet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN