'Öteki kadına' tazminat cezası

Aldatılan kadın, kocasıyla yasak aşk yaşayan ve bu ilişkiden iki çocuk sahibi olan öteki kadına tazminat davası açtı. Mahkeme "Evliliği bildiği halde kocanın aldatma eylemine iştirak etti" diyerek 35 bin TL tazminat ödenmesine hükmetti

Giriş Tarihi: 17.9.2014
Zeynep Gündüz ile şirket sahibi Kemal Gündüz 1983'te evlendi. Çiftin 4 çocuğu oldu. Ancak Kemal Gündüz işyerinde çalışan F. A. ile ilişki yaşamaya başladı. İddiaya göre, F.A., patronunun evli olduğunu bildiği halde ilişkiyi sürdürmeye devam etti. Bu 'yasak aşk' tan iki çocuk dünyaya geldi. 2010'da Kemal Gündüz, resmi nikâhlı eşini terk edip sevgilisi için kurduğu eve geçip birlikte yaşamaya başladı, bir yıl sonra da karısına boşanma davası açtı. Eşi tarafından aldatıldığını ve bu aldatmadan dolayı iki çocuk dünyaya geldiğini öğrenen Zeynep Gündüz ise bunalıma girdi. Psikolojik tedavi gören ve ağır ameliyatlar geçiren Zeynep Gündüz kocasına karşı dava açtı. Kendisini aldatan kocasından 100 bin TL maddi manevi tazminat istedi. Zeynep Gündüz'ün haklı olduğuna kanaat getiren mahkeme, kocanın boşanma davasını reddedip kadınınkini kabul etti. Evlilik temelinin temelden sarsıldığına hükmederek boşanmayı gerçekleştiren aile mahkemesi, kusurlu kocayı nafakanın yanı sıra 30 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum etti.

'Evimi basıp tehdit etti'
Zeynep Gündüz eşinin yasak aşk yaşadığı sevgilisine de 2012'de asliye hukuk mahkemesinde 100 bin TL'lik maddi manevi davası açtı. F.A.'nın evini bastığı, kendisini tehdit ettiği ve fiziksel saldırıda bulunduğunu öne sürdü. Asliye hukuk mahkemesi ise Zeynep Gündüz'ü haklı bulup F. A'nın maddi manevi tazminatla cezalandırılmasına hükmetti. Kararın gerekçesinde, "Tüm delillerle, davalının davacının resmi nikahlı eşi ile evli olduğu süre içerisinde cinsel birliktelik kurduğu, eşin davacıya karşı sadakat yükümlülüğünü ihlal ettiği, davalının da eşin eylemine bilerek iştirak ederek davacının zarar görmesine neden olduğu anlaşılmıştır" denildi. Böylece 'yasak aşk'ın kadın kahramanı F. A.'nın aldatılan kadın konumundaki Zeynep Gündüz'e 35 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Öteki kadına' tazminat cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN