Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilirkişi: Ölenler kusurlu

Giriş Tarihi: 22.9.2014

Arıtma havuzunda üç kişinin zehirlenip boğularak ölmesiyle ilgili raporu hazırlayan bilirkişi, ölen mühendisi asli, ölen iki işçiyle site yöneticilerini ise tali kusurlu buldu

Manisa Dericiler sitesinde 25 Haziran'da pis su arıtma havuzunda tahliye motorunun bakımını yaparken ölen mühendis ve iki işçi ile ilgili bilirkişi raporu açıklandı. Rapora göre birlikte aşağı inen Çevre Mühendisi ve tesis sorumlusu Muhammed Nur Belen ile işçiler İbrahim Dursun ve Satılmış Mercan havuz üstünde biriken zehirli gazlardan etkilenip, 1 metre derinliğindeki suya düşerek boğuldu. Mühendis Belen hava kitlesini ölçmek için gerekli cihazın alınmasını önermediği ve gaz maskesi kullanılmasını sağlamadığı gerekçesiyle asli kusurlu, Dursun ve Mercan da aşağı maskesiz indikleri için tali kusurlu bulundu.

'MEZARDAN MI ÇIKARALIM'
Rapora tepki gösteren Kimya Mühendisleri Odası Manisa Temsilcisi Mahmut Tarhan, "Arkadaşımız belki yönetim kurulunu uyardı. Doğruyu bulmak için gidip adamı mezardan mı çıkartacağız. Bütün suç ölen mühendis kardeşimize yüklenmek istendi" dedi. Mühendisin avukatı yeni bilirkişi raporu isteyeceklerini söyledi.

TAMİRATA İNMİŞLERDİ
Bozulan tahliye motorunun bakımını yapmak için havuza inen mühendis Muhammed Nur Belen (sağda), İbrahim Dursun ve Satılmış Mercan ölmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilirkişi: Ölenler kusurlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN