İcralık çocuk!

Giriş Tarihi: 23.9.2014

Rus sevgilisinden olan 9 yaşındaki kızını görmek için mahkeme kararı aldıran baba, icra memuru ve pedagogla kapıya dayandı. "Gelmezsen anneni göremezsin" diyen pedagog da ikna edemeyince zorla alınan çocuk kapıdaki babaya verildi

İstanbul'da hakkında uzaklaştırma kararı bulunan baba Cem E., birlikte olduğu Rus Yuliya L.'den olan kızı F.E.'yi (9) göremediği gerekçesiyle icra memuru ve pedagog Ömer Yılmaz'la apartman kapısına dayandı. "Böyle yaparsan bir daha anneni göremezsin" diyen pedagog, çocuğu ikna edemedi. Çocuk çığlık çığlığa zorla alınarak kapı önünde bekleyen babaya verildi. İddiaya göre; evli olan Cem E. ve Yuliya L. birlikte oldu. Yuliya L. hamile kaldı. Hamileliğinin dördüncü ayında, Cem E. tutuklandı. Çocuk 7 aylıkken tahliye oldu. Geçen temmuzda da kızını görmediği gerekçesiyle dava açtı. Ancak bir süre sonra anneyle anlaştı. Kızını görmeye başladı. Bu sırada Yuliya L, annesinin rahatsızlığı nedeniyle iki kez Rusya'ya gitti. Kızını da etkilenmemesi için babaya bıraktı. Geri döndüğünde baba çocuğu vermedi. Çocuk bir yolunu bulup kaçtı. Anne-kız polise sığındı. Mahkeme, Cem E. hakkında iki kez 6 ay tedbir kararı verdi.

ANNE: YÖNTEM YANLIŞ

Baba ikinci kez çocuğu ile kişisel ilişki kurmak için dava açtı. Mahkeme babayla kızıyla görüşmesine karar verdi. Baba Cem E., icra müdürlüğüne başvurdu. Hakkında tedbir kararı olmasına rağmen Cem E., önceki gün icra memuru ve pedagogla çocuğun oturduğu eve gitti. Baba apartman kapısında beklerken, icra memuru ve pedagog eve girdi. Pedagog Ömer Yılmaz uzun süre ikna edemediği minik F.E.'yi "Böyle yaparsan bir daha anneni göremezsin" diye tehdit etti. Yaka paça zorla kucakladığı kızı, kapı önünde bekleyen babaya teslim etti. F.E.'nin çığlıkları apartmanı çınlatırken, çocuğun pedagog tarafından zorla alınışı kameralara yansıdı. Yuliya L. yaşadıklarını şöyle anlatı: "Ben 4 aylık hamileyken, Cem tutuklandı. Kızımız 7 aylıkken cezaevinden çıktı. Tanıma yoluyla kızımı nüfusuna kaydettirerek, bir daha suç işlemeyeceğine yemin etti. Ancak aradan 2 yıl geçti ve o yine yine tutuklandı. Ben bir anne olarak hiçbir zaman çocuğumun babasıyla görüşmesine karşı çıkmadım. Sadece bunun yolu bu değil" dedi. Yuliya L. pedagog Ömer Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İcralık çocuk!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN