Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dönüşüm zorbaları

Giriş Tarihi: 24.9.2014

Kentsel yenileme kapsamına alınan binadaki kiracı, "5 aylık kontratım var, çıkmam" dedi. Müteahhit tarafından elektrik ve suyu kesilen kiracının, eşyaları da talan edildi

Bir büfede çalışan 45 yaşındaki Fatih Yılmaz, Maltepe Yalı Mahallesi Kale Sokak 4 numarada yer alan Güneş Apartmanı'nın en üst katında oturuyordu. Apartman, Maltepe'de 300'den fazla binayla beraber kentsel yenileme kapsamına alınarak yıkım kararı çıkarıldı.

'ZARARIM KARŞILANSIN'
Binanın yıkımı için daire sahibiyle anlaşan müteahhit Ali Ödemiş, Fatih Yılmaz'dan da evi boşaltmasını istedi. Ancak Yılmaz elinde kira kontratı bulunduğunu ve kontratın 5 ayının daha olduğunu söyleyerek peşin ödeme yaptığı için zararının karşılanmasını talep etti. Ancak müteahhit para ödemeyeceğini söyledi. Yılmaz taşınmaktan vazgeçince, dairesinin elektrik ve suyu kesildi. Temel ihtiyaçlarını gideremeyen Yılmaz, bir arkadaşının yanına taşındı. Cuma günü evine dönen Fatih Yılmaz gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Evinin kapısı sökülmüş, içeriye giren kişiler tarafından tüm eşyaları talan edilmişti. Tanınmaz hale gelen dairedeki beyaz eşyalar da alınmıştı. Şikâyetçi olan Yılmaz, belediyeye de giderek müteahhidin güvenlik önlemi almadan, üstelik dairesinde yaşam olmasına rağmen yıkım yaptığını anlattı. Belediye olayla ilgili inceleme başlattı. Konuyla ilgili konuşan avukat Mehmet Taşdelen, "Burada mala zarar verme ve hırsızlık söz konusu. Bu yapılanlar Kentsel Dönüşüm Yasası'na aykırı. Bir aile otururken inşaat başlatılmaz" açıklaması yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dönüşüm zorbaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN