Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İncirlik’teki askerlere kritik uyarı

Giriş Tarihi: 24.9.2014 15:53

ABD'nin Adana'daki İncirlik Hava Üssü, askeri personeline son zamanlarda bölgedeki düğünlerde sıkça kullanılan ''sahte 1 dolarlık banknotlara'' karşı dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

39. Kanat Üs Komutanlığı, internet sitesinde yaptığı açıklamada Adana ve çevresindeki düğünlerde gelin ve damatların üzerine sahte 1 dolarlık banknotlar atıldığını belirtti.

Türkiye'deki düğün törenlerinde havaya para saçmanın gelenek olduğuna işaret edilen açıklamada havaya saçılan paranın bir kısmının geçmişte düğün sahiplerinden ücret alamayan müzisyenler tarafından toplandığı kaydedildi. Açıklamada müzisyenlerin artık düğünlerde ücret karşılığı çalışmasına rağmen havaya para saçma veya gelin ile damada para takma geleneğinin devam ettiği ifade edildi.

En küçük Türk banknotu 5 lira olduğu için yöre halkının deste halinde yaklaşık 2 liraya satılan ve her iki yüzünde de ''geçersizdir'' ibaresi bulunan sahte 1 dolarlık banknotları tercih ettiği belirtilen açıklamada kimi zaman üs ve üs dışında sahte banknotların yanlışlıkla kabul edildiğine dikkat çekilerek, alışverişlerde dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İncirlik’teki askerlere kritik uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN