Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç ay sonra ana kucağında

Altı aylıkken dünyaya gelen ve kiloları 780 gram ile 1 kilogram arasında değişen dördüzler kuvözdeki 3 ayın ardından ailelerine kavuştu. Bebeklerini kucağına alan çift, büyük mutluluk yaşadı

Giriş Tarihi: 26.9.2014
'nın Karapınar ilçesinde bakkal işleten ve 5 yaşında bir kızları olan İsmail ve Ayşen Alnıak çiftinin 8 Haziran günü erken doğum sonucu dördüz bebekleri dünyaya geldi. 6 aylık doğan ve kiloları 780 gram ile 1 kilo arasında değişen 2'si kız, 2'si erkek bebekler hemen hastanenin kuvözüne alındı. Solunum cihazına bağlı olarak yaşayan bebekler hastanede geçirdikleri 3 ayın ardından taburcu oldular.

GÜNLÜK MASRAF 100 LİRA

Nisa, Nida, Mahmut Kemal ve İbrahim Sait ismini verdikleri bebeklerine aylar sonra kavuşan anne Ayşen Alnıak yaşadığı mutluluğunun tarifsiz olduğunu söyledi. Anne Alnıak, "Böyle bir şey herkese nasip olmaz. Çevremde yıllardır bir bebek hasretiyle servet harcayan aileler var. Allah'ım bize dördünü birden verdi. Şimdi hepsi yanımda, çok mutluyum" ifadesini kullandı. Baba İsmail Alnıak ise dördüzlerin günlük masrafının 100 lirayı bulduğunu belirterek, "Benim günlük kazancım onların günlük masrafına yetmiyor. Sadece mama ve bezlere harcadığımız para günde 100 lirayı buluyor. Giyim ve diğer masraflarını katmıyorum bile" dedi. Eşinin 4 aylık hamileyken doktorun bebeklerin dördüz olacağını söyleyince şoke olduklarını belirten baba Alnıak, "Önce şaka sandık. Başka bir doktora gittik. O da aynı şeyi söyleyince ikna olduk. Bebeklerimize sağlıklı şekilde bir kavuştuk, mutluyuz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç ay sonra ana kucağında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN