Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 29.9.2014 07:00 Güncelleme Tarihi: 29.9.2014 07:09
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara'nın Doğusu,İç Anadolunun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sinop, Bingöl ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu, Giresun, Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçeleri ve Artvin'in kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:
Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ülkemizin doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Doğu Karadeniz kıyıları Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s), Doğu Karadeniz'in doğusu ve Doğu Anadulu'nun güneydoğusunda yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Ordu, Giresun, Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçeleri ve Artvin'in kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, heyelan, ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Ege, Doğu Karadeniz kıyıları Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s), Doğu Karadeniz'in doğusu ve Doğu Anadulu'nun güneydoğusunda yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar, direk devrilmesi, hortum riski vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Kırklareli'nin kıyı ilçeleri, Balıkesir Kuzey ilçeleri ve Çanakkale'nin doğu ilçelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği bekleniyor.

EGE:
Parçalı ve çok bulutlu tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, güney ve doğusunun aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu ve Sinop çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Amasya ve Tokat çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu, Giresun, Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçeleri ve Artvin'in kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Karadeniz'in batısında batı ve kuzeybatı, Doğu Karadeniz'in doğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ile Bingöl ve Hakkari çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-70 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN