Yuvada öğretmen dayağı

Giriş Tarihi: 30.9.2014

5 yaşındaki çocuğu izinsiz ayağa kalktığı için oklavayla döven kadın öğretmen yere yatırdığı çocuğun üzerine battaniye örtüp, diğer çocukları üzerinde zıplattı

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde bulunan Şehit Murat Erdem Anaokulu'nda eğitim gören 5 yaşındaki C.U.'nun izinsiz ayağa kalktığı gerekçesiyle öğretmeni tarafından dövüldüğü öne sürüldü. Savcılığa suç duyurusunda bulunan anne Buket U., oğlunun, okulda yeni işe başlayan kadın öğretmen Miraç Efe tarafından oklava ile dövüldüğünü öne sürerek şunları anlattı:

KAFA TRAVMASI GEÇİRDİ
"Miraç hanım 3 gün önce okulda işe başladı. Elişi dersinde hamurla şekil yaptıkları sırada oğlum izinsiz ayağa kalktı diye oklavayla başına vurmuş. Daha sonra da oğlumu yere yatırarak üzerine battaniye örtüp diğer çocukları üzerinde zıplatmış. Oğlum o anda bayılmış. Kendine getirmek için ayaklarından tutup, bacaklarını havaya kaldırmış. Oğlum ayılınca da 'sakın bunları annene söyleme' diye tembihlemiş." Oğlu eve geldiğinde kafasında morarma olduğunu ve ağlamaya başladığını söyleyen Buket U, "Ne olduğunu sorduğumda önce söylemedi, daha sonra öğretmeninin kendisini dövdüğünü söyledi. Alnında morluklar olduğunu gördüm. Hemen hastaneye gittik. Kafa travması geçirdiği için hastanede bir gün kaldı. Oğluma darp raporu verildi, şimdi korkudan okula gitmek istemiyor" dedi. Okul müdürü Z.K. ile görüşen genç kadın, öğretmenden şikayetçi olup okuldaki kamera kayıtlarını izlemek istediğinde okul müdürü Z.K.'nin şikâyetçi olduğu takdirde başına iş alacağını söyleyerek kendisini tehdit ettiğini ve oğlunu başka okula kaydettirmesini söylediğini iddia etti. Öğretmen hakkında Kayseri Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusu yapan Buket U., ayrıca anaokulu idarecileri ve öğretmen hakkında Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de şikayette bulundu. Okul ve öğretmen ile ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yuvada öğretmen dayağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN