Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asansör faciasında ilk tazminat davası

Asansör kazasında ölen Murat Usta'nın ailesi, inşaat firmasına ve işveren şirket aleyhine 820 bin liralık tazminat davası açtı

Giriş Tarihi: 2.10.2014
Mecidiyeköy'de 10 kişinin öldüğü asansör kazasında hayatını kaybeden Murat Usta'nın ailesi inşaat firması sahibi Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Nur Yapı ve Dekorasyon İnş. San. Tic. Ltd. Şti (Alt İşveren) aleyhinde 820 bin liralık tazminat davası açtı. 4. İş Mahkemesi'ne aile adına dava açan avukatlar Erol Doğan ve Erdoğan İnan dava dilekçesinde, hayatını kaybeden Murat Usta'nın söz konusu ofis inşaatında alt işverene bağlı kartonpiyer işçisi olarak çalıştığını belirtti. Dilekçede, yaşanan olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma dosyasına giren bilirkişi raporu ve SGK tarafından yapılan iş kazası tahkikat raporunda ölen Murat Usta ve aynı kazada hayatını kaybeden diğer işçilerin kazanın meydana gelmesinde hiçbir kusurlarının bulunmadığı, davalıların kusurlu olduğunun tespit edildiği öne sürüldü. Dilekçede ayrıca davalıların üzerlerine kayıtlı gayrimenkul ve araçlar üzerine 3. şahıslara devirlerinin önlenmesi yönünde ihtiyati tedbir kararı verilmesi talep edildi. Avukatlar Murat Usta'nın eşi Ayşe Usta, Babası Dursun Usta, annesi Gülüşan Usta, kardeşleri Emine Yılmaz, Tuğba Usta ve Arzu Düdükçü için toplam 820 bin TL maddi ve manevi tazminat talep etti.

HAMİLE EŞİNİN DÜŞÜK RİSKİ VAR
Murat Usta'nın eşi Ayşe Usta'nın 8 aylık hamile olduğu ve çocuğunu babasız dünyaya getirecek olmasının müvekkillinin manevi acısını daha da arttırdığı, olayla ilgili düşük tehdidinin ortaya çıktığı ve hayati risklerin oluştuğu öne sürüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asansör faciasında ilk tazminat davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN