Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 2.10.2014 08:28 Güncelleme Tarihi: 2.10.2014 17:30

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Kırklareli'nin kıyı kesimleri, Sinop, Hatay, Elazığ, G.Antep ve Kilis çevreleri ile Ş.Urfanın batı kesimlerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege'nin iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeyinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; Marmara, Batı Karadeniz kıyıları ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerinde yer hafif sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve batı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Akdeniz'in yer yer parçalı bulutlu, Hatay çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, Sinop çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, kıyı kesiminin yer yer çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, güneydoğu kesimleri ile Ağrı, Iğdır ve Elazığ çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneydoğu kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, yer yer parçalı ve çok bulutlu, G.Antep, Kilis, Ş.Urfa'nın batı kesimleri, Diyarbakır'ın kuzeyi, Batman'ın doğu kesimleri ile Siirt çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN