Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram yoğunluğu trafiği felç etti

Kurban Bayramı tatil trafiği gece geç saatlere kadar devam etti.

Giriş Tarihi: 3.10.2014 08:40 Güncelleme Tarihi: 3.10.2014 11:58
Bayram tatili öncesinde yola çıkan tatilciler nedeniyle TEM otoyolunun Gerede-Karadeniz bağlantı yolunda 12 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

Gerede gişelerinde yolun daralması, ulaşımda aksamaya yol açtı, yoğunluk nedeniyle 12 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Denetimlerini arttıran trafik ekipleri, ulaşımdaki aksamayı gidermek için sürücüleri yönlendiriyor.

Ekipler, zaman zaman sürücüleri Yeniçağa gişelerinden D-100 karayoluna yönlendiriyor.

Otoyolun İstanbul istikametinde ise ulaşım normal seyrediyor.

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Perşembe günü akşamından yollara çıkan tatilciler İstanbul'da yoğun bir trafik yaşanmasına neden oldu. Bayram tatiline gidenlerle son iş gününü değerlendirenler nedeniyle İstanbul trafiği özellikle Boğaz köprülerinde kilitlendi. Yoğunluk gece yarısına kadar özellikle Anadolu-Avrupa yönünde iki köprüde de devam ederken Avrupa Yakası'nda Mahmutbey'den Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne kadar yoğun bir trafik yaşandı. Boğaziçi Köprüsü yönünde de Haliç Köprüsü'nden başlayan trafik köprüye kadar yoğun bir şekilde devam etti.

Kurban Bayramı nedeniyle İstanbul'da yoğun trafik yaşanıyor. Kurban Bayramı öncesi son iş günü olması ve erken bayram tatiline çıkanlar yüzünden Boğaiçi Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü başta olmak üzere pek çok noktada yoğunluk yaşandı. Köprülerde her iki yönde kilometrelerce araç kuyrukları oluştu.

GEREDE GİŞELERDE 15 KİLOMETRELİK ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTU

Kurban Bayramını memleketlerinde geçirmek isteyen tatilciler, TEM otoyolu Gerede gişelerinde 15 kilometrelik kuyruk oluşturdu.
Dün akşam saatlerinde, Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde geçirmek için yola çıkan tatilciler yolları tıkadı. Her bayram olduğu gibi bu bayramda bayram tatilcilerinin yollara çıkması nedeniyle TEM otoyolu Gerede gişelerde araç kuyrukları oluştu. Trafik polisleri araçları zaman zaman Yeniçağ gişelerden D-100'e yönlendirerek TEM'deki yoğunluğu azaltmaya çalışıyor.

TEM otoyolu Gerede gişelerinde 15 kilometreye ulaşan araç kuyruklarının ilerleyen saatlerde daha da artmasını bekleyen polis ekipleri emniyet kemeri kontrollerini sıklaştırırken sürücülerin dikkatli araç kullanmaları yönündeki uyarılar yapmayı da ihmal etmiyorlar.

GELİBOLU VE LAPSEKİ İSKELELERİNDE BAYRAM YOĞUNLUĞU

Gelibolu ve Lapseki iskelelerinde, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yollara çıkıp bu bölgede deniz ulaşımını tercih eden vatandaşlar nedeniyle yoğunluk yaşanıyor.

İstanbul ve Trakya'daki diğer illerden hareket ederek tatillerini Marmara ve Ege bölgelerinde geçirmek isteyenler, arife gününde Gelibolu ve Lapseki'deki iskelelerde yoğunluğa neden oldu.

Zaman zaman görülen araç kalabalıkları, Çanakkale ile adalar arasındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ tarafından alınan önlemler sayesinde olumsuzluğa yol açmadan eriyor.

Yoğunluk nedeniyle Gelibolu-Lapseki arasındaki karşılıklı deniz ulaşımı seferleri, hareket saatleri bakımından tarifesiz gerçekleştiriliyor.

OTOGARDA YOĞUNLUK

Vatandaşlar, bayram öncesi son iş gününün ardından seyahate çıkmak üzere otogara akın etti. Bayram dolayısıyla seferleri artan otobüslerin giriş-çıkışları ile yolcu yakınlarının araçları, otogarda trafik yoğunluğuna neden oldu. Biletini çok önceden alan yolcular, yoğunluk nedeniyle otobüslerin otogara girmekte zorluk yaşaması ve seferlerin gecikmeli yapılmasından dolayı uzun süre beklemek zorunda kaldı. Bazı yolcuların, seyahat firmalarının bekleme salonlarında yer bulamayınca kapı önlerinde bavullarının üzerine oturdukları görüldü. Kimi yolcular da otogardaki kafe ve çay ocaklarında beklemeyi tercih etti.

MAHMUTBEY>ATAŞEHİR 359 Dk.

Perşembe akşamı iş çıkışı ile birlikte İstanbul'da trafik adeta durma noktasına geldi. Mahmutbey'den Ataşehir'e yaklaşık 30 kilometrelik yolun yaklaşın 6 saat süreceği belirtiliyor. Trafik uzmanı Murat Kazanasmaz twitter hesabından paylaştığı mesajında, "Düşünemeyeceğiniz kadar çok araç yola çıktı. Çoğu İstanbul'da bulunan değil İstanbul'dan geçen araçlar.Mahmutbey>Ataşehir 359 Dk." yazdı.

Kurban Bayramı tatillerini İstanbul dışında geçirecek olan tatilcilerin bugün öğlen saatlerinde başlattıkları trafik yoğunluğu, akşam daha da arttı. İDO'ya ait Eskihisar Feribot İskelesi'ndeki araç kuyrukları Gebze'ye doğru uzarken, burada sıra beklemeyenler ise TEM ve D-100'den İzmit'e akın etti. Şehir içi otobüsleri de D-100'ün kent içinden Yalova yoluna geçiş yapında İzmit'te şehir içi trafiği de yer yer kilitlendi. Bu yoğunluğun yarın da devam etmesinin beklendiği belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram yoğunluğu trafiği felç etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN