Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönül gözüyle çekiyor

Yüzde 90 görme engelli olan iletişim fakültesi gazetecilik bölümü son sınıf öğrencisi Enes Samed Budak, çektiği fotoğraflarla herkesi şaşırtıyor

Giriş Tarihi: 4.10.2014
Görme sinirlerindeki bir sorun nedeniyle doğuştan yüzde 90 görme engelli olan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü son sınıf öğrencisi Enes Samed Budak çektiği fotoğraflar ile büyük beğeni topluyor. Haber fotoğrafçılığının yanı sıra portre ve hikâye fotoğrafçılığına ilgi duyan genç, okulunu bitirmeden önce bir sergi açmayı planladığını söyledi.

'BABADAN MİRAS'
Fotoğraf yeteneğinin ressam olan babasından kendisine miras kaldığını anlatan Budak, "Uzun zaman grafik tasarıma ilgi duydum ve daha sonra fotoğrafı keşfettim. Gözlerimdeki soruna rağmen görsel bir yeteneğim olduğuna inanıyorum. Sağlıklı insanlar belki her şeyi göremez. Ama benim görebildiğim bir şeyi herkes görebilir" dedi. Fotoğrafa yönelmesinde İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık'ın büyük katkısı olduğunu söyleyen Budak, "Fotoğraf çekerken en büyük zorluğu kişileri tanımakta yaşıyorum. Benim görme yeteneğim ilk çıkan kameralı cep telefonları gibi. Genel bir görüntü var fakat fotoğrafta detaya indiğinizde kalitesi bozuluyor. Genel görüntü var ama detay yok" diye konuştu.

SERGİ AÇMAK İSTİYOR
Üniversiteden mezun olmadan önce bir bitirme projesi hazırlayacağını ve bu proje kapsamında çekeceği fotoğraflardan oluşan bir sergi açmak istediğini belirten Budak, "En büyük hayalim tren ya da otostop ile tüm Türkiye'yi dolaşıp, yolculuğu ve şehirleri fotoğraflamak. Üniversiteden mezun olduktan sonra bu hayalimi gerçekleştirmeye çalışacağım. Sadece fotoğraf makinem ile yola çıkıp, tüm ülkeyi gezmeyi planlıyorum. Daha sonra da çektiğim fotoğraflardan oluşan bir sergi açacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönül gözüyle çekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN