Gündüz üniversiteli gece mahkûm

Giriş Tarihi: 4.10.2014

Cezaevinde girdiği üniversite sınavını kazanan 28 yaşındaki genç, gündüzleri okula gidiyor, ders bitiminde yeniden demir parmaklıkların ardına dönüyor

'da 4 yıl önce karıştığı bir kavgada silahla yaralama nedeniyle 6 yıl hapis cezası alan Serdar Kurt, cezaevinde girdiği üniversite sınavını kazandı. Kurt, gündüzleri üniversiteye giderken ders bitiminde yeniden cezaevine dönüyor. Üniversiteli genç, "Gündüzleri okulda hayatın ışığını akşamları cezaevinin karanlığını yaşıyorum. Bir an önce cezamı tamamlayıp çıkmak istiyorum" dedi. Vakfıkebir ilçesinde yaşayan 28 yaşındaki Serdar Kurt, yaklaşık 4 yıl önce kavga sırasında bir kişiyi silahla yaraladı. Yargılandığı mahkemede 6 yıl hapis cezasına çarptırılan Kurt, cezanın Yargıtay tarafından onanması üzerine tutuklanarak cezaevine konuldu. Cezasının 2.5 yıllık kısmını kapalı cezaevinde geçiren Kurt, daha sonra Akçaabat Açık Cezaevi'ne nakledildi.

5 AY SONRA TAHLİYE OLACAK

Bu yıl üniversite sınavına giren Serdar Kurt, Karadeniz Teknik Üniversitesi Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu İşletme Bölümü'nü kazandı. Ancak cezaevinde olan genç buruk bir sevinç yaşadı. Cezaevi yönetiminin izin vermesiyle birlikte Kurt şimdi her sabah cezaevinden çıkıp okuluna gidiyor, dersleri bittiğinde ise geri dönüyor. Tahliyesine 5 ay kalan Kurt, "Olaydan dolayı pişmanım. Allah kimseyi buralara düşürmesin. Ama ben cezamı çekerken eğitimden de geri kalmak istemedim. Sınavlara girdim ve kazandım. Üniversiteyi kazandığıma çok mutlu oldum ancak dört duvar arasındaydım. Sağolsun cezaevi yönetimi okumama izin verdi. Tahliye olduktan sonra artık akşamları evime gideceğim. Gündüzleri okulda hayatın ışığını akşamları cezaevinin karanlığını yaşıyorum. Bir an önce cezamı tamamlayıp çıkmak istiyorum. Bu okulu bitirdikten sonra tekrar sınavlara girip başka bir okul daha okumak istiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gündüz üniversiteli gece mahkûm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN