Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rumelihisarı'nda otopark kavgası

Giriş Tarihi: 6.10.2014

Otoparka gelen vatandaşlar, İSPARK tabelasını görerek aracını park ediyor. Ancak aracını alırken vale hizmetinden yararlandığı gerekçesiyle fahiş fiyat ödüyor

Rumelihisarı'nın ön tarafında yer alan kamuya ait alandaki otopark İSPARK'la özel otoparkçılar arasında paylaşılamıyor. Otoparkta İSPARK tabelası yer almasına rağmen işletmesi iki farklı şekilde yapılıyor. İSPARK tabelası asılan alanda, özel otopark görevlileri de vale hizmeti veriyor. İSPARK yazısını görerek park eden vatandaşları karşılayan görevliler, çıkışta farklı fiyat tarifesi uyguluyor. Konuyla ilgili çok sayıda şikayet gelmesine rağmen herhangi bir çalışma yapılmadı.

ÖZEL VALELER DE HİZMET VERİYOR
Rumelihisarı'nda özel bir kafeteryanın hemen yanındaki İSPARK tabelalı otoparkın önünde özel valeler bekliyor. Boğaz'da kahvaltı yapmak veya yemek yemek için gelen vatandaşlar İSPARK tabelasını görüp otoparka giriş yapıyor. Otopark alanının hemen girişinde yer alan görevliler vatandaşları yönlendirerek araçlarını park edebileceklerini belirtiyor. Restaurant'a çalışan görevliler tarafından alınan araçlar, otopark içerisine ve sahil yolu kenarı olmak üzere farklı noktalara çekiliyor. Vatandaşlar çıkış yapmak istediğinde kendilerinden 15 lira karşılığı özel bir şirketin makbuzu veriliyor. İSPARK görevlilerinden fiş alan araçlardan ise 7 lira alınıyor. İSPARK'ın hemen yanı başında gerçekleşen olay sosyal medya ve şikayet sitelerinde de gündeme getirilmesine rağmen konuyla ilgili hiçbir çalışma yapılmıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rumelihisarı'nda otopark kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN