Club Flipper icralık oldu

Ünlü işadamı Ahmet Bayer hakkında, tatil köyünün tadilatından kalan 1.5 milyon lirayı ödemediği gerekçesiyle icra takibi başlatıldı

Giriş Tarihi: 7.10.2014
Manken Aslı Baş'ın ölümüyle gündeme gelen Club Flipper'ın tadilat işlerini yapan şirket olan Yücesoy Yapı İnşaat "Dolandırıldık" diyerek mahkemeye başvurdu. İşadamı Oğuz Yücesoy ile Erkan Doğan, Club Flipper'ın sahibi Ahmet Bayer'den 1 milyon 500 bin lira alacağını isterken, Bayer'in üzerine kayıtlı malları ile Club Flipper'ın üzerine tedbir konulmasını da talep etti. Ahmet Bayer hakkında icra takibi başlatıldı.

ÜÇ AYRI DAVA AÇILDI
Türkiye'nin ilk büyük tatil köylerinden olan ve Bodrum'da bulunan Club Flipper'ın tadilatı için 4 yıl önce Yücesoy Yapı İnşaat ile anlaşma yapıldı. İşadamı Bayer ile Yücesoy ve Doğan arasında hazırlanan protokolde tadilat değeri 1 milyon 500 bin lira olarak hesaplanarak imzalar atıldı. Tadilat bitti, ancak anlaşmada yazılan para inşaat şirketine verilmedi. Yücesoy Yapı İnşaat yaklaşık 1 milyon 500 bin lira alacağı için mahkemeye başvurdu. Yücesoy Yapı İnşaat Şirketi adına avukat Barış Çubuk "alacak", "dolandırıcılık" ve "icra takibi" isminde üç ayrı dava açtı. Dilekçede ise "Club Flipper'ın esaslı tadilat işlerini yapmak için sözleşme imzalanmıştır. Sözleşmede inşaat ve imalat tüm işlerinin yapılacağına daira rapor hazırlandı. İnşaat şirketi işlerini mühendislik kurallarının gerektirdiği standartlarda, yazılı ve şifai her türlü anlaşmaya uyarak eksiksiz yerine getirdi. Ancak Ahmet Bayer anlaşmadaki tadilat bedeli olan 1 milyon 500 bin lirayı ödemedi. Noter aracılığıyla ihtar çekildi. Ancak para yine ödenmedi. Bilirkişi heyeti hazırladığı raporda 'Mimari projelerin yerinde uygulaması ile inceleme yapılmıştır. Yapılan imalatların genelde kabul edilir nitelikle olduğu tespit edilmiştir' şeklinde rapor vermiştir" denildi. İstanbul Avrupa ve Anadolu Adliyesi'nde açılan davalarda mahkeme, dilekçeyi incelerken icra takibi başlattı. Ayrıca Bayer'in üzerinde bulunan mallarına ve Club Flipper'ın üçüncü şahıslara devrinin önlenmesi için tedbir talep edildi. Tedbir inceleme altına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Club Flipper icralık oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN